BIST 1.498
DOLAR 7,36
EURO 8,93
ALTIN 439,52
HABER /  GÜNCEL

FETÖ'nün 'Süper İmam'ına ikinci şok mal varlıklarına el konuldu

FETÖ'nün ikinci adamı olarak belirtilen ve illegal alanlarının sorumlusu olduğu iddia edilen 'süper imam' Cevdet Türkyolu ile birlikteFETÖ kapsamında tutuklanan akrabalarının tüm mal varlıklarına el konuldu.

Abone ol

SAKARYA'da, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Amerika'da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yanında olduğu değerlendirilen Cevdet Türkyolu ve akrabalarının tüm varlıklarına el konulmasına karar verildi.

SAKARYA BAŞSAVCILIĞI İSTEDİ

Alınan bilgiye göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün ikinci adamı olarak belirtilen ve örgütün illegal alanlarının sorumlusu olduğu öne sürülen Türkyolu ve akrabalarının tüm mal varlıklarına el konulması için Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine başvurdu.

NELERİ VARSA HEPSİNE BİRDEN EL KONULDU

Başvuruyu inceleyen hakimlik, Türkyolu ve akrabalarının taşınmazlarına, kara ulaşım araçlarına, banka veya diğer mali kurumlardaki hesaplarına, gerçek veya tüzel kişiler nezdindeki her türlü hak ve alacaklarına, uhdelerinde bulunan kıymetli evraklara, şirketlerdeki ortaklık paylarına, kiralık kasa mevcutlarına ve diğer mal varlığı değerlerine el konulmasına karar verdi.

MALVARLIKLARINI YÖNETME YETKİSİNİ KARDEŞİNE VERMİŞ

Bu arada, Cevdet Türkyolu'nun, Amerika'nın New Jersey eyaletinde noterde hazırlanmış Türkiye'deki mal varlığının yönetimi konusunda verdiği vekaletnamenin, soruşturma kapsamında tutuklanan kardeşi Muharrem Türkyolu'nun evinde yapılan aramada bulunduğu öğrenildi.

ABD BANKALARINDA 1.8 MİLYON DOLARI VAR

Örgüt içerisinde Gülen'den sonra gelen bir numaralı isim olan Türkyolu, başta İstanbul olmak üzere 4 şehirde toplam 39 taşınmaz mülke sahip. FETÖ'nün içerisinde daha çok 'Uzun Cevdet' namıyla bilinen 'süper imam' Türkyolu, örgüt içerisindeki illegal faaliyetlerin planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak biliniyor.

Gülen'in tekme Tokat dövdüğü Türkyolu, örgüt içerisinde Gülen'den sonra gelen bir numaralı isim. Sabah Türkyolu'nun Türkiye'de bulunan gayrimenkul servetini ortaya çıkardı. Türkyolu'nun İstanbul'da 11, Sakarya'da 24, İzmit'te 3 ve Ankara'da 1 tane olmak üzere toplam 4 şehirde 39 taşınmaz mülkü bulunuyor.

ABD'de yaşayan Türkyolu, Gülen'in 1999'dan beri ikamet ettiği Pensilvanya'daki malikânenin yanındaki 3 katlı bir villada ailesiyle oturuyor. Türkyolu'nun Pensilvanya civarında 2 ayrı villası daha var. Türkyolu'nun ABD bankalarında 1.8 milyon dolar nakit parası bulunuyor.

GÜLEN TEKME TOKAT DÖVMÜŞTÜ

17-25 Aralık sonrası FETÖ ile yollarını ayıran hüseyin gülerce Türkyolu'nun örgüt içinde çok önemli bir konumda olduğunu anlatmıştı. Gülerce, Fethullah Gülen'i ziyarete gittiğini bir gün Gülen'in Cevdet Türkyolu'nu tekme tokat dövdüğünü söyledi. Cevdet Türkyolu, cemaat içinde 'Uzun Cevdet' lakabıyla anılıyor. Türkyolu cemaatin 'süper imamları'ndan biri olarak anılıyor ve Fethullah Gülen'in yeğeni Mebruke Türkyolu ile evli. ABD'de gayrimenkul zengini olarak biliniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Putin talimat verdi! Rus ordusu harekete geçti
Decathlon Sıcak Tutan Ve Su Geçirmez Kar Botu
Kıskandığı eşine ateş etti büfedeki çocuğu öldürdü
Kapatılan üniversite öğrencilerinin tercih süresi uzatıldı!
FETÖ'ye ait sağlık kurumları Akdağ açıkladı
Bakandan büyük müjde! 20 bin personel alınacak
İbrahim Kalın’dan flaş YPG açıklaması!
Cerablus operasyonu son durum 2. günde neler oluyor?
Tunceli-Erzincan yolu kapatıldı!
Kabil'de Amerikan Üniversitesi'ne saldırı en az 13 ölü!
Yorumlar 3 yorum