HABER /  GÜNCEL

FETÖ generalinden kahreden ihanet! 60 asker...

FETÖ generali Tuğgeneral Salih Kırhan'ın Mardin Nusaybin'de 60 askerin ölümüyle sonuçlanan kan donduran ihaneti ortaya çıktı.

Abone ol

Bir dönem Nusaybin'deki terör operasyonlarını yürüten ve darbe girişiminden tutuklanan Tuğgeneral Salih Kırhan'ın o dönem askerleri bile bile ölüme gönderdiği tespit edildi.

Akşam'ın haberine göre, Mardin Nusaybin'de terör örgütü PKK’lılara yönelik yürütülen operasyonlarda FETÖ’nün darbe girişiminde rol oynayan ve tutuklanan Tuğgeneral Salih Kırhan’ın askerleri bile bile ölüme gönderdiği ortaya çıktı.

ZIRHLI ARAÇ YERİNE YAYA GÖNDERDİ

Sadece 2 ayda teröristlerin EYP ile tuzakladığı sokaklara zırhlı araçlar yerine Kırhan’ın emriyle yaya gönderen 60 asker şehit oldu. Bölgeden şikayetler artınca Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’ın bölgede inceleme yapmasının ardından operasyonu Tunceli’den gelen Tuğgeneral Levent Ergün devraldı. Bu değişimin ardından yaklaşık 2 hafta sonra Nusaybin teröristlerden temizlendi.

TERÖRİST SAYISI ARTTI

Nusaybin'de hendek kazıp barikat kuran teröristlerin temizlenmesi için 14 Mart 2016’da başlayan ‘Atmaca 7’ operasyonunun ilk günlerinde, peş peşe kara haberler geldi. Kısa sürede 60 şehit verilmesi de eleştirilere neden oldu. Akar’ın incelemesinin ardından yapılan görev değişikliğiyle şehit sayısı azaldı, öldürülen terörist arttı ve 2 hafta içinde operasyonlar bitti.

ŞİKAYETLER BİTMEDİ

Kırhan’dan o dönem bir çok asker şikayetçi olmuştu. Hükümeti terörle mücadelede zayıf göstermeyi ve artan şehit cenazeleriyle toplumsal kavgayı körüklemeyi amaçlayan hain, darbe sonrası tutuklandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Erkekler eşlerini kapanmaya zorlayabilir mi?
FETÖ'cüler gitti, onlar geri dönüyor!..
FETÖ PKK'nın lider kadrosuna operasyonu önlemiş!
Sıcak gelişme!.. 4 bin hakim ve savcı...
İstanbul'da şüpheli alarmı polis her yerde arıyor!
Babalar günü bu pazar mı 2020 babalar günü hangi gün olacak?
Yorumlar 14 yorum