BIST 4.998
DOLAR 18,83
EURO 20,32
ALTIN 1.136,27
HABER /  GÜNCEL

Fenerbahçe'yi ben şikayet ettim

Araştırmacı yazar Talip Doğan Karlıbel, Ahmet Çakar'ın o iddialarını doğruladı

Abone ol

Bochum Savcılığı tarafından yürütülen şike soruşturması sırasında sıkça konuşulan iddialar ortaya atan araştırmacı yazar Talip Doğan Karlıbel, bu kez farklı bir olayla gündeme geldi.

Karlıbel Ahmet Çakar önceki gün twitter'dan yazdığı şike soruşturması ile ilgili iddiaları doğruladı: "Evet, F.Bahçe'yi ben şikayet ettim. UEFA'ya 12 sayfalık rapor gönderdim.''

Spor yorumcusu Ahmet Çakar önceki gün twitter'dan "F.Bahçe'yi, UEFA'ya şikayet eden Talip Doğan Karlıbel ve 25 arkadaşı" diye yazdı.

Kamuoyunun merak ettiği isin Habertürk gazetesine konuştu: "Evet, F.Bahçe'yi ben şikayet ettim. UEFA'ya 12 sayfalık rapor gönderdim. Arkadaşlarımızla organize olduk. 200 ayrı maille aynı raporlar ulaştı. Raporlarda TFF'nin 'üç maymun'u oynadığı, bu kararı verebilecek durumda olmadığı, savcı ve polisin iş yapamaz hale getirilmeye çalışıldığı, F.Bahçe ile ilgili şike faaliyetleri iddiaları ve F.Bahçeli yöneticilerin suç örgütleriyle ilişkileri gibi ayrıntılı bilgiler verdim."

Karlıbel, bu raporların UEFA'nın Türkiye'ye gelişinde katkısı olduğunu savunarak "Bana teşekkür yazısı göndereceklerini söylediler" dedi.