BIST 1.120
DOLAR 7,62
EURO 8,91
ALTIN 459,02
HABER /  DÜNYA

FBI 20 eyalette FETÖ soruşturması başlattı bomba gelişme!

AMERİKA'daki son dakika gelişmeyi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu duyurdu. ABD'nin FBI tarafından 20 civarında eyalette FETÖ'ye yönelik soruşturma başlattığı öğrenildi. Çavuşoğlu Gülen'in iadesine ilişkin de konuştu. Ankara'da ABD'lilerle kapsamlı bir toplantı olacak.

Abone ol

ABD FETÖ'ye karşı politikasını değiştiriyor mu? Gündemi sarsacak açıklama Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan geldi. Çavuşuoğlu ABD'nin FBI tarafından 20 civarında eyalette FETÖ'ye yönelik soruşturma başlattığı bilgisini verdiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya'da canlı yayında NTV Dış Haberler Koordinatörü Ahmet Yeşiltepe'nin sorularını yanıtladı.

ABD'DEKİ FETÖ OKULLARI
"Bizim ABD’den iki isteğimiz oldu: FETÖ’yu ve diğer mensuplarını bize iade et, bunlar sizin de kanunlarınızı ihlal ediyor. Vergi kaçakçılığından, vize kaçakçılığından kara para dahil bunları siz de göreceksiniz. Daha önce büyükelçimizin verdiği bilgiyi Pompeo onayladı. FBI’ın ciddi ve kapsamlı bir soruşturma başlattığını büyükelçimiz de söylemişti. ABD, FBI tarafından 20 civarında eyalette FETÖ'ye yönelik soruşturma başlattığı bilgisini verdi. Zaten ciddi ve gerçek bir soruşturmada tüm ihlaller ortaya çıkar. Bu diğer ülkeler için de geçerli. Bizim kurumlarımıza eğitim yoluyla sızdılar. Bazı ülkeler bu tehdidi gördüler ve önlem aldılar. Bazıları alamadılar. ABD yönetimi FETÖ’yle ilgili bütün belgeleri ciddiye aldığını söyledi. Almanya’da da bununla ilgili haberler çıktı. PKK’nın görünür şeyi vardı onlar biliyordu. Ama bunlar daha tehlikeli."

ABD'DEN GÜLEN'İN İADESİ TALEBİ
"Henüz iade edeceğiz demediler. FETÖ tehdidini ciddiye alıyoruz dediler. Bir çalışma grubu kurduk. FETÖ’yla verilen belgelerin birlikte incelenmesi dahil bir çalışma grubu oluşturuldu. Ankara’da kapsamlı bir toplantı olacak."

Cem Küçük: Avrupa devletleri FETÖ’cüleri bizzat Türkiye'ye verecek!

FETÖ'cüler orada ne yapıyor görüntüleri ortaya çıktı

ÖNCEKİ HABERLER
Karamollaoğlu Guardian'a konuştu! Bakın ne istiyormuş
Erdoğan müjdeyi vermişti 4 bölgenin yeri açıklandı
Yangına gitmediler ilişkiye girip kaydettiler!
Münbiçli eski hakimden dönüş açıklaması
PTT başvuru sonucu-PTT yazılı sınav merkezleri sınav saatleri
Danilo Şef'in restoranı nerede Danilo Zanna restoranı var mı?
Yorumlar 15 yorum