BIST 1.325
DOLAR 7,84
EURO 9,50
ALTIN 461,47
HABER /  İYİ PARTİ

Fatih Tezcan hakkında suç duyurusu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Twitter hesabından paylaştığı skandal 29 Ekim sözleriyle ilgili Fatih Tezcan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Abone ol

Ümit Özdağ Fatih Tezcan hakkında sosyal medya hesabında yazdıkları nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Tezcan'ın, Twitter hesabından yaptığı, "#29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş hâlinden başka birşey değildir" paylaşımı yaptı. Bu ve benzeri paylaşımlarına gün boyu devam eden Tezcan hakkında Özdağ, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin alenen aşağılamak, Atatürk'ün hatırasına umuma açık bir şekilde alenen hakaret etmek ve Halkı Kin ve Düşmanlığa tahrik veya aşağılaması" gerekçesiyle Fatih Tezcan hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Tezcan, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda "Bir ülkede devletin yıkılması devlet törenleriyle kutlanıyorsa, bir ‘Paralel Devlet’ kurulmuş demektir. Bu Paralel Devlet kurulduktan sonraki 27 senede 1 seçim yapamadıysa, Millet’i esir almış demektir. #29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş hâlinden başka bir şey değildir" ifadelerini kullanmış, daha sonra gelen tepkilerin ardından paylaşımını kaldırmıştı.

Paylaşımlarında Mustafa Kemal Atatürk'ü de hedef alan Tezcan, bir diğer paylaşımında da "Adı Mustafa'ydı. 'Mustafa'yı sevmezdi! Hocası Kemal dedi. M.Kemal diye imza attı. Soyadı kanununda Mustafa'yı tamamen sildi. Kemal Atatürk oldu. 1 sene sonra Kemal Arapça diye onu da attı. Kâmal oldu ve Kâmal Atatürk adıyla öldü. Yani? #MustafaKemalAtatürk diye biri hiç olmadı" ifadelerini kullanmıştı.

Ahmet Hakan Fatih Tezcan'a ateş püskürdü! Bu alçakça...

ÖNCEKİ HABERLER
Nazar Nur Kaya kimdir kaç yaşındaydı neden öldü
ABD'li beyaz eşya devi Whirlpool Türkiye'den çekiliyor!
İşte ücretli öğretmenlerin atama sonuçları
Beşiktaş' 3 müjde birden
En çok gişe yapan yerli animasyon: Rafadan Tayfa
Karaman'da kafatası paniği: Yıkılan metruk evin temelinden çıktı
Yorumlar 2 yorum