BIST 1.480
DOLAR 9,72
EURO 11,33
ALTIN 560,87
HABER /  DÜNYA

Eylemlerde yaralanan şahsın beyin ölümü gerçekleşti

Kızılay’daki Gezi Parkı protestosunda başından yaralanan Ethem Sarısülük’ün beyin ölümü gerçekleşti. Sarısülük’ün beyin ölümünün gerçekleşti...

Abone ol

Kızılay’daki Gezi Parkı protestosunda başından yaralanan Ethem Sarısülük’ün beyin ölümü gerçekleşti. Sarısülük’ün beyin ölümünün gerçekleştiği haberini alan akrabaları ve arkadaşları hastaneye akın etti. Haberi alarak hastaneye gelen Sarısülük’ün halası ise sinir krizi geçirdi.
Kızılay’daki Gezi Parkı protestosunda başından yaralanan Ethem Sarısülük’ün beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi. Sarısülük’ün beyin ölümünün gerçekleştiği haberinin alınmasının ardından akrabaları ve yakınları Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne akın etti. Gözyaşları içerisinde haberi alan Sarısülük’ün yakınları ve arkadaşları, sloganlar atarak protesto gösterisinde bulundu. Haberi alarak hastaneye gelen Sarısülük’ün halası ise sinir krizi geçirdi. Bir türlü sakinleştirilemeyen Sarısülük’ün halası, özel bir araca bindirilerek hastaneden uzaklaştırıldı.
Hastane önünde toplanan Sarısülük’ün akrabaları ve arkadaşları basın açıklaması yaptı. Sarısülük’ün kardeşi Mustafa Sarısülük, kardeşinin karanlığı yırtarak aydınlık bir geleceğe doğru yola çıktığını söyledi. Kardeşinin ölmesine sebep olanların hakların karanlığına gömüldüğünü belirten Sarısülük, “Anadolu topraklarında demokrasi ve özgürlük şiarıyla sokak sokak sövüşen yiğit halk çocuklarına şimdiden herkesin sahiplendiği bir bayrak oldu. Onlar yarının aydınlık dünyasının parlayan bir kutup yıldızı olarak her zaman bizlere yol gösterecektir. Yoksul ve yiğit halkımız bizden biri olan evladınız Ethem Sarısülük’ü kaybetmiş bulunmaktayız” dedi.

“SAVCININ TALEBİNE RAĞMEN FAİLİ AÇIKLAMIYORLAR”
Ethem Sarısülük’ün avukatı Kazım Bayraktar ise yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
“Bugün doktorların verdiği bilgiye göre Ethem’in beyin ölümü gerçekleşti. Kesin ölümünün ise azami 90 saat içerisinde olduğu söylendi. Ancak ağırlıklı olarak tahmin belki bugün, belki yarın. Ethem’i vuran polisi hala saklıyorlar. Savcının talebine rağmen, görüntü kayıtlarına rağmen, tanıkların ifadelerine rağmen, kimliğinin kendileri tarafından tespit edilmiş olmasına rağmen kamuoyuna açıklamıyorlar. Savcılığa teslim etmiyorlar. Ankara Valisi, Emniyet Müdürü, Çevik Kuvvet Şube Müdürü şuanda faili gizleme ve saklama suçu işliyor. Polisi yedirmeyiz diyorlar. Polis katil olsa dahi yedirmeyecek misiniz. Biz onu tespit edeceğiz. Bu halk onun hesabını soracaktır.”
Yapılan açıklamaların ardından grup ve Sarısülük’ün yakınları hastane önünde beklemeye başladı.

ÖNCEKİ HABERLER
AB'den Gül ve Erdoğan'a Gezi karnesi
AB'den Gül ve Erdoğan'a Gezi karnesi
Başkent’te  Gezi  protestosu
Başkent’te Gezi protestosu
Fikret Orman, listesini açıkladı
Fikret Orman, listesini açıkladı
Avukatlar da protestolara katıldı
Avukatlar da protestolara katıldı
Erdoğan, Gezi Parkı temsilcilerini kabul etti
Erdoğan, Gezi Parkı temsilcilerini kabul etti
Polat Alemdar AK Parti'de
Polat Alemdar AK Parti'de
Yağışlar ne kadar sürecek?
Yağışlar ne kadar sürecek?
Kocatepe Üniversitesi karıştı
Kocatepe Üniversitesi karıştı
İş Bankası'nda sistemler çöktü
İş Bankası'nda sistemler çöktü
Gül, Rize’de çay topladı
Gül, Rize’de çay topladı