BIST 4.849
DOLAR 19,18
EURO 20,91
ALTIN 1.219,72
HABER /  GÜNCEL

Eylem hazırlığında yakalandılar

Hakkari'de silahlı ve bombalı saldırı hazırlığında olan 4 PKK'lı yakalandı.

Abone ol

Hakkari'de, güvenlik güçlerine yönelik silahlı ve bombalı saldırı hazırlığında olan 2'si terör örgütü PKK üyesi 4 kişi yakalandı.

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, güvenlik güçlerince yapılan müşterek operasyonlar sonucunda, Hakkari kırsalında faaliyet gösteren terör örgütü PKK üyesi ''Reber'' kod adlı F.B. ve ''Kawa'' kod adlı A.A, ile bunlara yardım eden S.O. ve E.İ'nin yakalandığı bildirildi.

Bu kişilerin üzerlerinde yapılan aramada, 1 tabanca, bu tabancaya ait 3 şarjör, 33 mermi ile 2 el bombası ve örgütsel doküman ele geçirildiği kaydedildi.

Söz konusu kişilerin güvenlik güçlerine yönelik silahlı ve bombalı saldırı hazırlığında oldukları ve bazı vatandaşlardan zorla örgüte para toplamaya çalıştıklarının tespit edildiği belirtildi.

Teröristlerin yer göstermesi sonucunda Berçelan Yaylası'ndaki kırsal alanda arama yapıldığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

''Bu arama sırasında, 2 kalaşnikof marka tüfek, 10 şarjör, 290 mermi, 1 el bombası, 1 mayınlarda kullanılan uzaktan kumanda düzeneği ile çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi.''

Söz konusu kişilerin sorgularının ardından Adliyeye sevk edildikleri belirtildi.