BIST 1.127
DOLAR 6,95
EURO 8,19
ALTIN 441,58
HABER /  EMLAK

Evimiz Kocaeli satışları öne alındı

Evimiz Kocaeli ilk etap satışlarına olan yoğun ilgi, 2. etap satışlarını öne çekilmesine sebep oldu.

Abone ol

70 yıla yaklaşan tarihiyle Türkiye'nin en köklü inşaat şirketlerinden Pekdemir İnşaat'ın Kocaeli'de hayata geçireceği 936 konutluk "Evimiz Kocaeli" projesinde, gösterilen yoğun ilgi ve oluşan yüksek talep üzerine ikinci etap konutların satışına planlanandan önce başlandı.360 konutluk ilk etabın büyük bir bölümünün satıldığı projenin ikinci etabında 264 konut satışa sunuluyor.

İkinci etap konutların pek çoğu, 2 bin metrekarelik göletin çevresinde bulunan bloklar ile arazinin yüksek kesiminde konumlandığı için körfez ve şehir manzarasına hakim bloklarda yer alıyor. İkinci etaba yönelik yüksek talep oluşmasında ve pek çok kişinin ikinci etabın satışa açılmasını beklemesinde, yeni konutların bu özellikli konumlarının da etkisi bulunuyor. Pekdemir İnşaat, ilk etapta olduğu gibi, ikinci etapta da ekonomik fiyat uygulamasını devam ettirecek.

İkinci etap konutların satışa sunulmasına ilişkin bir açıklama yapan Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir,Kocaeli halkının yoğun ilgisiyle ilk etap satışlarının çok başarılı geçtiğini belirterek, "İlk etap konutların büyük bölümü hızla satılınca pek çok müşterimiz ikinci etabın bir an önce satışa sunulmasını talep ettiler. İkinci etaptaki konutların özellikli konumları da ayrı bir cazibe nedeni oldu. Pek çok konut gölet kenarındaki bloklarda. Pek çoğu da körfez ve şehir manzaralı. Biz de müşterilerimizin talep ve beklentilerini dikkate alarak ikinci etap konutları daha fazla bekletmeden satışa sunduk. Şimdi, ilk etaptan kalan az sayıda konutla ikinci etaptaki 264konutun satışını birlikte yapacağız" dedi.

İkinci etapta da fiyatlar ekonomik

Kocaeli'nin en büyük Markalı Konut projesi olan "Evimiz Kocaeli" projesinin çok beğenildiğini ve kısa sürede İzmit için rekor denebilecek satış rakamlarına ulaştığını ifade eden Pekdemir, "Pekdemir kalitesini ve güvenini çok uygun ve ekonomik fiyatlarla Kocaeli halkına taşımaya devam edeceğiz. İlk etapta olduğu gibi, ikinci etapta da ekonomik fiyat politikamızı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu. Pekdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yüksek deprem güvenliği başta olmak üzere, Pekdemir güvence sistemine uygun olarak inşa edilecek proje, mahalle sıcaklığını taşıyan, insanların kendilerini iyi hissedecekleri, yaşamaktan keyif duyulacak bir proje olacak. İlk etapta elde edilen sonuçlar Kocaeli halkının projeyi çok iyi algıladığını gösteriyor. Pekdemir güvencesinde, uygun fiyatlarla satın alınabilecek ve ailece yaşanacak bir site arayışında olanlar için Evimiz Kocaeli çok cazip bir seçenek oluşturuyor."

İkinci etapta satışa sunulan ve ilk etaptan kalanlarla birlikte projede satışta olan tüm konutların fiyat aralıkları ise şu şekilde: 2+1 dairelerin fiyatı 99 bin lira ile 133 bin lira arasında değişiyor. 3+1 dairelerin fiyatları 130 bin lira ile 219 bin lira aralığında değişirken, 4+1 büyüklüğe sahip dairelerin fiyatı ise 203 bin lira ile 249 bin lira arasında değişiklik gösteriyor.

Evimiz Kocaeli: Uygun fiyata, güvenli ve keyifli bir yaşam

Kocaeli'nin yıldızı parlayan Başiskele bölgesinde hayata geçirilecek Evimiz Kocaeli projesi, yüksek deprem güvenliği başta olmak üzere, 70 yıllık Pekdemir güvence sistemine uygun olarak inşa edilecek. Pekdemir İnşaat'ın yüksek kalite standartlarını çok uygun ve ekonomik fiyatlarla halka taşıyan; mimarisi, sosyal donatıları ve imkanlarıyla gerçek bir yaşam alanı ve sıcak bir mahalle ortamı sunan proje, Kocaeli'nin en büyük Markalı Konut projesi olma özelliği taşıyor.

Şehir merkezine sadece yedi dakikalık mesafede, şehre çok yakın ama kentin gürültü ve karmaşasından uzak bir lokasyonda hayata geçecek projenin yüzde 75'i yeşil alana ayrılmış durumda. 122bin 500 metrekarelik alan üzerinde, tamamı dört katlı bloklardan oluşan proje, estetik mimarisiyle de dikkat çekiyor. Yaşamı keyifli hale getirecek her türlü sosyal donatının düşünüldüğü projede; kafe, dinlenme alanları, toplantı salonları, fitness salonu, çocuk kulübü ve uzman pedagoglar danışmanlığında her yaş grubuna uygun olarak farklı tasarlanmış çocuk oyun alanlarının bulunduğu büyük bir sosyal tesis yer alıyor.

2 bin metrekarelik dev bir göletin de içinde bulunduğu yürüyüş parkurları, rekreasyon alanları, iki basketbol sahası, görkemli bahçe ve çevre düzenlemesi de Pekdemir bütünleşik kalite anlayışının birer ürünü. Profesyonel bir site yönetiminin işbaşında olacağı "Evimiz Kocaeli" projesi, 7x24 kameralı güvenlik sistemine sahip.

İlk etapta 360, ikinci etapta 264konutun satışa sunulduğu projede, 2+1, 3+1 ve 4+1'lerden oluşan sekiz farklı tipte Daire bulunuyor.

Yapılan işbirliği çerçevesinde Akbank, Finansbank, ING Bank, İş Bankası ve Yapı Kredi konut satın almak isteyenlere özel avantajlarla kredi imkanı sağlıyor. Arzu edenler için yüzde25'lik peşinat ödemesinin iki yıla yayılıyor.

Projede aylık aidatlar ise 110-120 lira aralığında olacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Benim kızım tam bir şeytan!
Emma Watson Türk hayranlarını şaşırttı
PKK oğluma, devlet de anasına bomba attı
Soyak Park Aparts'da son 1 gün!
İLK KADIN BAŞKAN, BARIŞA HAZIR
Serenay Sarıkaya hamile mi? Seren Serengil'den sosyal medyada olay yorum
Yorumlar