YAZARLAR

Evet mi önde, hayır mı?

Günlerdir il il, ilçe ilçe dolaşıyorum. Gördüğüm tabloyu söyleyeyim. Yalanlar çürütüldükçe, "Hayır'ın toplumdaki karşılığı biraz daha dibe vuruyor.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

En tepedekine bakıyorsun, "Evet derseniz, bu tek adamlokantaları kuaförleri, emlakçıları, züccaciyeleri, hırdavatları vehatta muhtarlıklar kapatacak" diyor." 

Aşağıdakiler ise ayrı bir alem!

Çadırlarına gelip, "Neden hayır diyorsunuz, anlatınbakalım" diye soran Cumhurbaşkanı'na verdikleri cevap:

"Kadın hakları istiyoruz, özgürlükistiyoruz!" 

E peki özgür değil misiniz?" diye tekrar sorunca aldığı cevap,"Ama siz köprünün adını Yavuz Sultan Selimkoydunuz" oluyor.

İçlerinden biri kendini öyle bir kaybediyor ki "Keşkeköprünün adını RTE koysaydınız" diyor!

Erdoğan onlara"Evet"ianlatıyor, onlar onlar ise ancak mezhepçilikyapabiliyor.

Günlerdir söylüyorum, "Ellerindeki yalanları alın, 'hayır'ısavunacakları tek bir argüman yok" diye!

2002 yılından bu yana hep aynı şeyi yaptılar. 

"AK Parti gelirse şeriat gelecek, Türkiye İran gibiolacak" dediler, kendileri İran hayranı olupçıktı!

"İnternet yasaklanacak" dediler, yasaklanmadı."Sezaryen yasaklanıyor" dediler, şu anda sezaryendoğumda dünyanın ilk sırasındayız.

"Kürtaj yasaklanacak" dediler, çocuk aldırmadaliteratüre girmek üzereyiz!

"Alkol yasaklanacak" dediler, diledikleri yerde,diledikleri saatte, diledikleri gibi içebiliyorlar.

"Üç çocuk mecburi olacak" dediler. İnadına çocukyapmıyorlar, ilişen, karışan kimse yok!

Şimdi bazı şeyleri uydurarak ve insanları korkutarak bir kezdaha zafer kazanmaya çalışıyorlar.

Söylenen yalanları duyduğumda, "Bu yalanınsahibi, bu IQ ile fazla uzaklaşmış olamaz" diye takibebaşlıyorum ve iki dakikayı bulmadan kim olduğunubuluyorum:

Kemal Kılıçdaroğlu!

Şu siyaset düzeyine bakın Allah aşkına!

Bu ülkede başa gelecek Cumhurbaşkanı fırınları, lokantaları,kuaförleri, emlakçıları, hırdavatları kapatacak. Bunları yapacakadam aynı zamanda her 5 yılda bir halkın karşısına çıkıp oyisteyecek!

Böyle bir pespaye kampanya olabilir mi yahu?

5 yılda bir seçime gidecek Cumhurbaşkanı, ülkenin 90 yıldır tekçakıl taşını kimseye vermediği Türkiye'nin bilmem neresini özerkbölgelere ayırabilecek.

Sonra gelip milletten oy isteyecek!

Eşini, oğlunu, kızını, kayınçosunu, eşinin eltisini, görümcesinibaşkan yapacak ama aynı zamanda millet dönüp dolaşıp onuseçecek!

Karşımızda sıfır beyin ve sıfır düşünce ile fikir üretenböylesi vakalar dururken biz oturmuş, hamam böceklerinin kafasız 8gün yaşayabildiklerine şaşırıyoruz.

Dostlar...

Günlerdir il il, ilçe ilçe dolaşıyorum. Gördüğüm tabloyusöyleyeyim. Yalanlar çürütüldükçe, "Hayır'ıntoplumdaki karşılığı biraz daha dibe vuruyor.

"Hayır oyları yüzde 65'i bulacak" diyenleruçaksız, kanatsız uçuyor bilesiniz. Bırakın 65'leri, yüzde 43-44'übulursa öpüp başlarına koysunlar.

Memleketin üzerinden 15 Temmuz ihaneti silindir gibigeçmiş. Bütün batı Türkiye'ye alenen savaş açmış. terör örgütleritopyekün ülkeye saldırıyor. Ülkenin insanları tüm bunlara rağmenreferandumda hayır diyecek öyle mi?

Sandığa oy atacağınız eliniz var ya hani. İşte, o elin avucunuyalarsınız siz ancak!

Bir insan sadece terör örgütlerinin, sadeceAvrupa'nın takındığı tavırlara baksa bile, gider seçimde evetebasar!

Şuradan iddiayla söylüyorum.

Hayırcıların bundan böyle kampanya yapması, boşa para harcamaktanbaşka bir işe yaramaz!

Her türlü evet çıkıcak!

Öyle ucu ucuna falan değil, açık ara çıkacak hem de...

Dipnot: Ülker'in reklamını izleyenlerden biri debenim. Bana katılmayanlar olabilir lakin ben ilk dakikadan bu yanaMurat Ülker'in bir komplo veya kumpas ile karşı karşıya olduğunudüşünüyorum.

Üstelik bu komplonun kendi adamları tarafından, Murat Ülkeryurtdışındayken kurulduğu konusunda şüphe duymuyorum. Ülker'inAçığa aldığı isimlere bakarsanız, komplocuların kimler olduğunu veFetö ile geçmişteki bağlantılarını rahatlıklagörebilirsiniz. 

Reklamdaki mesajlar zaten bu sebeplerden dolayı infiale nedenoldu. Halk o bağlantıları gördüğü için reklamın bir mesaj verdiğineinanıp sokaklara indi. 

Devasa bir şirketin böyle salakça bir işe giriştiğini düşünmek banaçok saçma geliyor.  Murat Ülker'i sadece bu isimlerin Fetö ilebağlantılarını iyi araştırmadığı için eleştirebiliriz. 

TAKİP İÇİN:

twitter.com/slymnoz

facebook.com/slymnoz


Yorumlar85 yorum