HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Eurovision'a gidecek isim belli oldu

Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi şarkıcı Atiye Deniz'in temsil edeceği iddia ediliyor

screen-shot-2011-10-17-at-9.53.44-am.pngBu yıl Azerbaycan'da yapılacak Eurovison şarkı yarışmasında Türkiye'yi kimin temsil edeceği belli oldu. Resmen açıklanmasa da o isim genç kadın şarkıcı Atiye Deniz...

Milliyet Cadde yazarı Tolga Akyıldız, eurovision yarışmasıyla ilgili aldığı kulis bilgiyi okurlarıyla paylaştı. Yazar 'Eurovision'da Türkiye'yi kim temsil edecek?' sorusuna cevap verdi.

"(...)Geçenlerde bir şey duydum, inanmadım. Bu yıl Eurovision’da ülkemizi Atiye’nin temsil edeceği kesinleşmiş. İşin bu kadar erken bitirilmesinde Atiye’nin babasının özel bağlantılarının etkili olduğu söyleniyor. Atiye Deniz, bana sorarsanız çoktan hak etti Eurovision’a gitmeyi. Başarılı da olacaktır. Ancak TRT yetkililerine öyle özel bağlantı falan sökmez değil mi? Önemli olan Türkiye’nin kazanacağı başarı ve en doğru ismi seçmektir. Yoksa geçen sene şiddetle Atiye’den kaçarken bu sene bu kadar erken Atiye’yi seçmeleri herkesin kafasını karıştırabilir."

KİMDİR?

Annesi Hollanda babası Antakya doğumlu olan Atiye, 22 Kasım 1988’de Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu. Küçük yaşlarda piyano ve dans derslerine başladı. 8 yaşında Almanya’dan Amerika’ya taşındı, burada 6 ay yaşadıktan sonra İzmir’e yerleşti. İzmir’den Almanya’ya geri dönüşü öncesi 1 yıl Hollanda’da CKE okulunda sanat eğitimi alan Atiye, Bremen’de şan derslerine başladı.. Almanya’da lise eğitimini tamamlayan sanatçı 2008 yılında Türkiye’ye geri dönüş yaptı. Atiye, ses eğitimini İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Bariton Aşkın Metiner ile sürdürüyor.

ÖDÜLLERİ

Kral TV Müzik Ödülleri(2007)-En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
Siyaset Dergisi Ödülleri (2009)-Yılın Düeti (Kal-Teoman)
Aslan Max (2010)- Yılın Kadın Sanatçısı ve Yılın Şarkısı(Salla)
Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri (2010)- En İyi Şarkı(Salla)
Altın Kelebek TV Yıldızları Ödülleri(2010)- En İyi Çıkış Yapan Sanatçı

ÖNCEKİ HABERLER
50 yıl boyunca 300 bin bebeği çalmışlar
İthal doktordan sonra onlar da geliyor
Ayhan Çarkın bu kez herkesi şaşırttı
Meteorolojiden önemli uyarı
Dağlıca komutanından bomba iddia
2020 Ocak ayı hacamat günleri hangi günlerde yaptırılmaz?
Yorumlar 1 yorum