BIST 118.399
DOLAR 6,86
EURO 7,79
ALTIN 398,15
HABER /  GÜNCEL

Eski emniyet müdürleri için kritik gün!

Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün ile eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in de aralarında bulunduğu 5 kişi için kritik gün bugün...

Abone ol

14 Aralık soruşturması kapsamında savcı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliği gönderilen 5 eski polis müdürüyle ilgili karar, UYAP sistemindeki aksaklık nedeniyle bugüne kaldı.

22 Temmuz Operasyonu kapsamında tutuklanan İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nin eski Müdürü Yurt Atayün ile eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in de aralarında bulunduğu 5 kişi, "14 Aralık" soruşturması kapsamında ifade vermek için sabah saat 10.00'da Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

SAVCILAR HASAN YILMAZ VE İRFAN FİDAN'A İFADE VERDİLER

Yaklaşık 5 aydır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse, eski İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan ve eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy, Savcı Hasan Yılmaz ve İrfan Fidan'a ifade verdi.


NÖBETÇİ HAKİMLİĞE SEVK EDİLDİLER

Yaklaşık 8,5 saat süren ifade alma işleminin ardından, 5 eski polis müdürü tutuklanma talebiyle Nöbetçi 5. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. 5 kişinin, "İftira", "Terör örgütü üyeliği" ve " Kamu görevlisinin gerçeğe aykırı evrak tanzimi" suçlarından tutuklanması istendi.

UYAP BAKIMA ALINDI, KARAR BUGÜNE  KALDI

5. Sulh Ceza Hakimi Cevdet Özcan, "İftira", "Terör örgütü üyeliği" ve "Kamu görevlisinin gerçeğe aykırı evrak tanzimi" suçlarından tutuklanmaları istenen 5 polis müdürünün ifadesini alamadı.

Hakim Özcan, tuttuğu tutanakta, 18.19 itibari ile tutuklanma talebiyle kendisine sevk edilen 5 şüphelinin ifadelerini, Ulusal Yargı Ağı Projesi'nin (UYAP) bakıma alınmasını gerekçe göstererek alamayacağını belirtti.

Bakımın yarın sabah saat 11.00'e kadar süreceğini belirten Hakim Özcan, UYAP dışında ifade alma işleminin de uzun sürebileceğini dikkate alarak, 5 şüphelinin bugün saat 12.00'de hazır edilmelerini istedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Cem Yılmaz Cansu Dere'nin kapısından döndü
Azerbaycan polisinden radyo baskını
2015 asgari ücret raporu herkesi şoke etti
Şeker hastalığı tedavisinde şaşırtan çözüm
Noel Baba ruhani bir derviş miydi? İşte belgeseli
Emekli ikramiyesi ne zaman verilecek 2020 kaç para verilecek?
Yorumlar 9 yorum