HABER /  GÜNCEL

Esir çocuklar kurtarıldı! Anneleri IŞİD'e kaçırmıştı...

TEKİRDAĞ'da yaşarken anneleri Fatma K.'nın 4 yıl önce IŞİD'e katılırken yanında götürdüğü 8 ve 10 yaşlarındaki iki kardeş, ve hayatını kaybetmesinin ardından sahipsiz kalan 8 ve 10 yaşındaki Umut ve Hatice Nisa, 363 ve 364 koduyla kaldıkleri bAğdat'taki cezaevinden kurtarılarak Türkiye'ye getirildi.

TERKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde kamyon şoförlüğü yapan Yılmaz K.'nın eşi Fatma K., 4 yıl önce  çocukları Umut ve Hatice Nisa'yı alarak Irak'a kaçtı. IŞİD'in elinde olduğu öğrenilen kadının bir süre hayatını kaybetmesi üzerine sahipsiz kalan çocukların Bağdat'ta bir cezaevinde 363 ve 364 koduyla kaldığı belirlendi. 

Dışişleri Bakanlığı, anneleri ölen çocukları Türkiye'ye getirmek için girişimlerde bulundu. Bağdat Büyükelçiliği personellerince cezaevinden alınan çocuklar uçakla Irak'tan Ankara'ya getirildi. Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde oturan baba Yılmaz K. da çocuklarını alabilmek için Ankara'ya gitti. Çocuklarını karşısında görünce büyük sevinç yaşayan Yılmaz K., iki yavrusunu yetkililerden teslim alarak Çorlu’daki evlerine döndü.

Çocuklarına kavuşmanın büyük sevincini yaşadığını ifade eden Yılmaz K., "AK Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta’ya ve tüm yetkililere teşekkür ederim. 4 yıldır çocuklarımı göremiyordum. Sonunda kavuştum onlara. Çok heyecanlandım ve çok mutluyum. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Korkunç rakam! 10 yılda 153 bin çocuk cinsel istismara uğradı
Trump dünyayı ateşe atıyor! ABD çekiliyor...
Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesiyle ilgili 'Prensten masallar' zamanı...
Anlamını bilmediğiniz cinsel terimler!
Kaktüs bakımı nasıl yapılır?
Kafası tencereye sıkışan küçük kızı kurtarma operasyonu
Yorumlar 3 yorum