HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan Oğan'ın sözlerine sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan'ın "Yeni bir devlet kuruyoruz" sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan, Oğan'ın sözleri için "hepsi hikaye" nitelemesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın, “Yeni bir devlet kuruyoruz” sözleriyle ilgili olarak "Bizim Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka hiçbir devletimiz yoktur. Kim ne derse desin hepsi hikaye" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır' diyen eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan hakkında açıklama yaptı. 

ERDOĞAN: KİM NE DERSE DESİN

Erdoğan, Rize'de yaptığı konuşmada  "Bu dörtlü AK Parti'nin manifestosudur. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bizim Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka hiç bir devletimiz yoktur. Kim ne derse desin? Hepsi hikâye. Ben size partinin genel başkanı aynı zamanda Cumhurbaşkanı olarak manifestomu söylüyorum. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti devletimizi çok daha güçlü hale getirmenin gayreti içerisindeyiz. Bunu da başaracağız." diye konuştu.

BAHÇELİ DE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Neymiş, “15 Temmuz’dan sonra yeni bir devlet kuruluyormuş. Başka, “beğensek de beğenmesek de kurucusu Sayın Erdoğan’mış. 16 Nisan halk oylamasından önce, Cumhurbaşkanı’nın bir başdanışmanı “halk kendi devletini kurmak için adım atıyor” demişti, hatırladınız mı? Elbette bu vahim iddialara Sayın Cumhurbaşkanı’nın öncelikle cevap vermesi en doğru ve akılcı olanıdır. Nitekim devletin başı bellidir" diyerek Erdoğan'ı açıklama yapmaya davet etmişti.

Bahçeli'den 'yeni devlet kuruyoruz' açıklamasına sert tepki

ÖNCEKİ HABERLER
Gittiklerine pişman oldular: Tatilciler otel kapısında kaldı!
FETÖ'den aranıyordu, valilikte yakalandı!
Mahkeme başkanından FETÖ zanlısına fırça
Türkiye Interpol'e bildirmişti! O ülkede yakalandı
Kuzey Kore'den ABD'ye nükleer tehdit
Magnum Maserati çekiliş sonuçları kazanan isimler sorgulama 2019
Yorumlar 39 yorum