BIST 1.144
DOLAR 8,09
EURO 9,57
ALTIN 496,28
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan NATO'ya "Bunu yutmamız mümkün değil"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜBİTAK ödül törenine katıldı. Törende konuşma yapan Erdoğan NATO'nun bölücü terör örgütlerine destek verdiğinin üstünde durarak "Bunu yutmamız mümkün değil" dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek TÜBİTAK ödül törenine katıldı. Ödül töreninde konuşma yapan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

1966'dan beri devam eden geleneğin süreceğine inanıyorum. 3 bilim ödülü, 1 özel ödül ve 4 teşvik ödülü verildi. Kıymetli hocalarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Türkiye'nin sınırları içinde ve bölgesinde pek çok sorunla mücadele ettiği dönemde dün Kültür ve Sanat ve bugün Bilim Ödülleri'ni vermemizi sevinçle karşılıyorum.

ÖDÜL ALAN HERKESİ KUTLUYORUM

Bilim Ödülü kategorisinde ödüle layık görülen temel bilimlerden Bilkent Üniversitesi'nden Prof. Dr. Oğuz Gülseren, Mühendislik Bilimleri'nde Pamukkale Üniversitesi'nden Doç. Dr. Erkan Yüzey, Sosyal Bilimler'de Bilkent Üniversitesi'nden Prof. Dr. Metin Heper'i, Özel Ödüller kategorisinde Avustralya'da çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Kemal Kazan'ı, Teşvik Ödülleri'nde Doç Dr. Emre Onur Kahya, Doç. Dr. Adem Tekin, Doç Dr. Derdar Durdağ, Doç Dr.  İlge Öztekin Gilam'ı kutluyorum.


ERDOĞAN'DAN BATILI ÜLKELERE ÇAĞRI

Türkiye olarak Batılı ülkelere ayrım yapmamaları konusunda çağrıda bulunuyoruz. Amerika başta olmak üzere kimi ülkeler harf oyunları ile masumları katledenlere aleni destek veriyorlar. Bize medya aracılığı ile sataşmayın diyorlar. Bunu nerede konuşacağız. Kalkıp terör örgütlerine silah yardımı yaparsanız kılıfa koyarak silah göndermiyoruz derseniz bunu yutmayız. Ne mühimmat ne silah bunu sizler kadar biliyoruz.

BİZE DEĞİL BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNE DESTEK VERİYORSUNUZ

NATO'da sizlerle beraber olduğumuz halde siz bu destekleri bize değil bölücü terör örgütlerine veriyorsunuz. Nasıl oluyor da bu tür destekleri veriyorsunuz. Bunu yutmamız mümkün değil. Eğer biz stratejik ortaksak siz bizim yanımızda yer alacaksınız bölücü terör örgütü yanında yer almayacaksınız. Çok daha farklı ifadeler bizden beklemeyeceksiniz. Siz siyaset yaparken halkımız bizden bir şeyler bekliyor diyorsanız, bizim halkımız da bekliyor.TÜRKİYE DEAŞ'A DESTEK VERİYOR! EL İNSAF...

Suriye kaynaklı tehditleri yaşarken Türkiye, NATO olayın dışında tutuldu. Bugün de El Bab operasyonunda ne NATO'nun ne de müttefaik ülkelerin gücünü göremiyoruz. DEAŞ'a karşı kurulan grup hiçbir katkı sunmuyor. Bir de yalan üzerine yalan Türkiye DEAŞ'a destek veriyor. El insaf... Özgür Suriye Ordusu Amerika'nın başında kuralım dediği örgüttür. Direniş hareketidir. Onlarla beraber hareket ediyoruz ve gereken desteği veriyoruz. Çifte standarta NATO içinden de sesler çıktığını biliyoruz.Bir yayında görüyoruz. Ölüler yalan söylemez yazısıyla. Terör örgütünün analizindeki araştırmada PKK olduğunu görüyoruz. Terör örgütünün ali cengiz oyununu ifşa eden bu önemli yazı NATO üyelerinin adeta yüzüne haykırıyor. Biz bir şeyi özellikle söylüyoruz. Bölgesel politikalar tarafından desteklenen terör örgütleri mutlaka besleyen ülkelere de saldıracaktır.

BAŞLARINA BELA OLACAKLAR

Yılanla yatağa giren ısırılıp zehirlenmeyi göze almalıdır. Türkiye'deki durumları film sahnesi gibi izleyenlerin de başına bela olacak.  Hepsi en küçük tehditte darmadağan oldu. 15 Temmuz'da benim milletim nasıl bir mücadele verdiğini, tanklar, toplar, silahlar karşısında açık ve net ortaya koymuştur.

BİLİM İNSANLARIMIZA GÜVENİYORUM

Bedel de ödüyorsak kendi politikalarımızı üretme gücüne sahibiz. Mevcut sorunlarımız elbette var ama önümüzdeki başarı ve fırsatlar çok daha büyük. Sizlerin koyacağı başarı yüreceğiz ve bizi sevkedecekler. TÜBİTAK öncü olmalıdır. Bilim insanlarımıza güveniyorum, inanıyorum. Daima onlara destek olduk, destek olmaya da devam edeceğim. Sizlerin yanında olmayı sürdüreceğim.

Yasadıgımız dönem bir geçiş sürecüdir. Bu süreci geri adım atmadan atladığımız zaman dünyanın en üst ligi bizi bekliyor olacak. Erdoğan Tören'de ödül alan herkezi tekrar tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.

ÖNCEKİ HABERLER
Asgari geçim indirimi 2017 tam listesi kim ne kadar AGİ alacak?
İstanbul'u fena vurdu ayakta bile durulmuyor
2 kilometre arayla 2 yolcu otobüsü devrildi! Çok sayıda yaralı var
Selde böyle sürüklendiler korkunç anlar...
Ümit Kocasakal'dan CHP liderliği sinyali sabredin!
28 Ekim 2020 kandil mi var Diyanet dini günler tarihi
Yorumlar 19 yorum