BIST 2.816
DOLAR 17,96
EURO 18,24
ALTIN 1.025,04
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Erdoğan'dan AK Partililere 2019 hedefi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Sincan'daki AK Parti'nin kuruluş yıldönümü etkinliklerinde konuştu. Erdoğan, partililerden 2019'da üye sayısını ikiye katlamalarını istedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Ağustos 2001'de çıktıkları yolda 16 yıllarını geride bıraktıklarını söyledi. Bugün üye sayılarının 11 milyona ulaştığını ifade eden Erdoğan, partililerden bu sayıyı 2019'da iki katına çıkarmalarını istedi. Erdoğan, "Bunu çarpınca bilesiniz ki devran farklı dönecek. Mart 2019'da farklı gelişecektir" dedi.

AK Parti 16. kuruluş yıldönümünü dün Ankara Sincan'da bulunan Harikalar Diyarı'nda kutladı. Yirmi yıl önce Refahyol Hükümeti'ne karşı tankların yürüdüğü Sincan'daki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yanısıra çok sayıda davetli katıldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise mazeret bildirerek törenlerde yer almadı.

Tören, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzun süre kendisine sevgi gösteren partilileri

Başbakan Yıldırım'dan teröristlere gözdağı

selamladı. Yaklaşık 2 saat kürsüde kalan Erdoğan, partililerden 2019 için sıkı çalışmalarını istedi, üye sayısının artırılması talimatını verdi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"14 Ağustos 2001 yılında çıktığımız yolda bugün 16. yılımızı geride bıraktık. AK Parti davası Türkiye'nin davasıdır. Birlikte çalıştığımız tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbime bana böyle dava arkadaşları nasip ettiği için ne kadar şükretsem azdır.

"26 AĞUSTOS'TA MALAZGİRT'TE OLACAĞIZ"

Tüm gücümüzü 2053 ve 2071 hedeflerine yoğunlaştıracağız. 26 Ağustos'ta Malazgirt'teyiz. Bundan sonra her 26 Ağustos'ta Malazgirt'te olmak sureti ile 2071'in tohumlarını atacağız.

"AK PARTİ'NİN HİKAYESİ BİR MİLLETİN AŞK HİKAYESİDİR"

Tüm saldırıları milletimizle göğüsledik. AK Parti'nin hikayesi bir milletin aşk hikayesidir. AK Parti tüm hanelerde, tüm şehirlerde hizmeti olan bir partidir. Az önce sayın Başbakan söyledi; 11 milyon üyemiz var. Şimdi 11 milyon üyemize sesleniyorum. 2019'un Martında, 2019'u Kasım'ında bunu iki ile çarpmaya hazır mıyız? Bunu çarpınca bilesiniz ki devran farklı dönecek. Mart 2019'da farklı gelişecektir.

"BU 16 YIL HİÇ KOLAY GEÇMEDİ"

Bu 16 yıl hiç kolay geçmedi. 2002 yılında seçimlere girdik ama şahsım Meclis'e giremedi siyasi yasağım vardı. 'Muhtar bile olamaz' dediler. 9 Mart 2003 tarihinde bu yanlış düzeltildi. 2004 yılında ilk mahalli idareler seçimlerinde büyük başarı elde ettik.

Devlet Güvenlik Mahkemeleri'nin kaldırılması söz konusu idi ve biz bunu da başardık. 2005 yılı 6 sıfır attık paramızdan. Paramıza itibar kazandırdık. 2006 yılında meşhur Danıştay saldırısı ile ve terör olayları...

2007 yılında 21 Nisan E-muhtırası... Yapılan mitingler karşısında sığındığımız liman milletimiz oldu. Bu arada cumhurbaşkanının halkın seçmesini sağlayan anayasa değişikliği ile önümüze çıkan engelleri aştık. Hrant Dink cinayeti başta olmak üzere cinayetler bu döneme damga vurdu. 2008 yılında partimize kapatma davası açıldı.

Sincan'daki törenden muhteşem kareler

"ÜLKEMİZDE PEK ÇOK PROVOKASYON YAPILDI"

Ülkemizde pek çok provokasyon yapıldı. 2009 yılı mahalli idareler seçimlerinde ülkemizdeki tüm kesimlerin sorunlarına çareler aradık. 2010 yılı... Burası çok önemli; CHP'nin Genel Başkanı bir kumpasla değişti.

Ardından Mavi Marmara saldırısı gibi hadiseler önemli olaylardı. Siyaseti kasetler yolu ile dizayn edilmesinin en iğrenç yollarını görüyoruz. 2011 hem annemi kaybetmem, hem de geçirdiğim ameliyat nedeniyle benim için zordu.

Suriye'nin uçağımızı düşürmesi, Gaziantep'teki bombalı saldırı... 53 vatandaşımız ölmüştü. 2013 Reyhanlı saldırısı ve aynı yıl Gezi olayları, dershanelerin kaldırılması...

MİT TIR'ları olayı tarihimizin en hain olaylarındandır. FETÖ ile mücadele yılımız oldu.

"2017, FETÖ ve PKK İLE MÜCADELE YILI OLDU"

Tarihimizde ilk defa cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu görevi üstlendik. Tabi bu partimiz ile vedalaşmamızı gerektiriyordu. Genel Başkan olarak yeniden merhaba dedik. 2015 yılı artık gelişmeleri Cumhurbaşkanlığı sıfatı ile takip ettiğimiz bir dönemdi.

1 Kasım seçimlerinde milletimizin teveccühü ile AK Parti yeniden tek başında iktidar oldu. 2016 yılı bölücü terör örgütünün üzerine gittiğimiz bir yıl oldu. 15 Temmuz'u hatırlayalım. Doğrudan milletine silah çeken teröristleri mağlup ettik. Ben Türk milletinin ezanına, özgürlüğüne sahip çıkma konusunda tüm dünyayı kendine hayran bırakmıştım. Ya Rab bu kulunu bu milletin bir ferdi olarak yarattığın için sana hamd olsun.

2017 yılı FETÖ ve PKK başta olmak üzere mücadelemizi sürdürdüğümüz bir yıl oldu. PKK'nın inlerine girdik. Onları yerle yeksan ediyoruz. Ekonomide bozulan dengeleri yeniden yerine koyma konusunda mesafe aldık.

"BİZİM TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NDEN BAŞKA DEVLETİMİZ YOK"

Türkiye, yürütme gücünün cumhurbaşkanında olduğu, yasamanın Meclis'te olduğu, yargının bağımsız olduğu bir döneme geçti.

Son 4 yılda iyice yoğunlaşan terör saldırılarına rağmen tarihi bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleden hep birlikte galip çıkacağımıza inanıyorum. Hiç kimse kerameti kendinde görmesin. Başarılarımızın ardında milletimiz ile kurduğumuz başarılı bir ilişki var. Bu vesile ile 15 Temmuz şehidimiz Erol Olçok kardeşimizin şarkısını hatırlatmak istiyorum; Aynı yoldan geçmişiz biz, aynı sudan içmişiz biz. Yazımız bir kışımız bir, aynı sudan içmişiz biz. Bizler aynı bağın gülüyüz.

Sözde Adalet Yürüyüşü yaparken yanına teröristleri alırsan bu millet sana destek vermez. Çok da enteresanı bu milletin kadr-i kıymetini bilmeyen iktidarı bulamaz. Bizim bu Rabiamıza terör işareti diyecek kadar zavallı olanlar iktidar yüzü göremez."

ÖNCEKİ HABERLER
Kandil'e bomba yağdı! Çok sayıda terörist öldürüldü
Kandil'e bomba yağdı! Çok sayıda terörist öldürüldü
Gaziantep'te iplik fabrikasında yangın
Gaziantep'te iplik fabrikasında yangın
300 bavul ve 30 bisikletle Bodrum'a geldi, 20 loca kapattı!
300 bavul ve 30 bisikletle Bodrum'a geldi, 20 loca kapattı!
Kuzey Kore nükleer teknolojiyi nereden ve nasıl aldı?
Kuzey Kore nükleer teknolojiyi nereden ve nasıl aldı?
Volkan Konak o mesajlar sonrası kendini savundu
Volkan Konak o mesajlar sonrası kendini savundu
Fransa'da bir araç restorana daldı
Fransa'da bir araç restorana daldı
Pazar yerine bombalı saldırı: Çok sayıda ölü var!
Pazar yerine bombalı saldırı: Çok sayıda ölü var!
Gıda devi ile ilgili çarpıcı iddia: Coca-Cola peşinde!
Gıda devi ile ilgili çarpıcı iddia: Coca-Cola peşinde!
Suikast sanığına avukatlardan tepki
Suikast sanığına avukatlardan tepki
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) başvuruları başladı! Başvurular nasıl yapılacak ?
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) başvuruları başladı! Başvurular nasıl yapılacak ?