BIST 3.458
DOLAR 18,58
EURO 18,57
ALTIN 1.031,49
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan Afrin ve YPG bombası : 'Tepesine bineceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin terör ordusu girişimine sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Kim olursa olsun, tepesine bineceğiz" dedi. Afrin operasyonu için "Har an başlayabilir" ifadelerini kullandı...

Abone ol

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin terör ordusu girişimine sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Kim olursa olsun, tepesine bineceğiz" dedi. Ankara'nın Sincan ilçesindeki Soda Elektrik fabrikasının açılışında konuşan Erdoğan, ABD'nin terör örgütü PKK/PYD ile birlikte Suriye sınırımıza kurmaya hazırlandığı terör ordusu girişimine yüklendi. Erdoğan daha önce hiç bu kadar sert sözler söylememişti.

İşte Erdoğan'ın o açıklamaları:

- Şimdi kıçı kirli bazıları Suriye'de kalkıp bize tehdit sallıyor. Türkiye'yi kendi kabuğuna çekmek istiyor. Kusura bakmasınlar. PYD'ymiş, YPG'ymiş, DEAŞ'mış, topunuz gelin, ne olursanız olun tepenize ineceğiz. Bunun başka çaresi yok.

ŞU ANDA VURUYORUZ, VURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

- Şu anda zaten obüslerle vuruyoruz. Vurmaya da devam edeceğiz. Kabuğumuza çekilip de sizin vurmanızı mı bekleyeceğiz. DEAŞ denen terör örgütünü bir başka terör örgütü ile yok etmeye çalışmanızı asla kabul etmiyoruz dedik. Stratejik ortaksak, model ortaksak bu işi bizimle yapmak zorundasınız.

- Bir terör örgütü bir başka terör örgütü ile yok edilemez. Bizim dediğimiz noktaya da gelecekler. Biz kendi kararımızı kendimiz verdik, veriyoruz şu anda da operasyonlar devam ediyor.

BİZ TÜRKİYE'YİZ BİZ TÜRK MİLLETİYİZ

 - Biz Türkiye'yiz. Biz Türk milletiyiz. Bu böyle bilinsin. Bizim çok zengin doğal kaynaklarımız, petrolümüz, gazımız, altınımız olmayabilir. Burada olduğu gibi bizim de trona madenimiz var. Bor madenimiz, var, kömürümüz var, başka madenlerimiz var. Hepsinden öte zekamız var. 

- Müttefikimiz dediğimiz bir ülke tüm ikazlarımıza rağmen sınırlarımız boyunca bir terör ordusu kurmakta ısrar ediyor. Türkiye sınırı boyunca kurulacak bir terör yapılanmasının Türkiye'den başka hedefi olabilir mi? Amerika’nın artık kelime oyunlarından vazgeçerek niyetini açıkça ifade etmesinden memnuniyet duyarız.

BİZE DÜŞEN TERÖR ORDUSUNU DOĞMADAN BOĞMAKTIR

-Bizimi için ağızdan çıkan söz önemlidir. Bir ülkenin başındaki kişi, yetkilileri bize terör örgütleriyle birlikte mücadele edeceğimizi söylüyorsa bu anlamlı bir sözdür. Aksi ortaya çıkana kadar da biz bu söze değer veririz.

- Şimdi artık Amerika’da sınırlarımız boyunca terör ordusu kurduğunu ikrar etmiştir. Bize düşen de bu terör ordusunu daha doğmadan boğmaktır.

STRATEJİK ORTAĞINIZ KARŞISINDA REZİL OLACAKSINIZ

- Nedir? Orada 30 bin terör örgütü kurmuş. Onlara şu an itibariyle 4800 TIR silah göndermiş. Ne gönderirsen gönder, o 30 bin kişilik kurduğun ordu orada seni tam anlamıyla temsil edemeyecek ve stratejik ortağının karşısında da kusura bakma rezili rüsvan olacaksın.

SİZ İNDİRİN Kİ BİZ İNDİRİP SİZE TESLİM ETMEYELİM

- Terör örgütünün üstlerindeki bayraklarınızı kendiniz indirin ki, o bayrakları biz size teslim etmek zorunda kalmayalım. Teröristlerdeki işaretleri sökün ki, teröristlerle birlikte olanları biz toprağa gömmek mecburiyetinde kalmayalım.

AFRİN OPERASYONU HER AN BAŞLAYABİLİR

- TSK, Afrin ve Münbiç meselesini halledecektir. Hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Harekat her an başlayabilir. Ardından da sıra diğer bölgelere gelecektir.

BU ORDUNUN ADI KALLEŞ ORDUSUDUR

- “Siz bizimle hareket edin yanlış yapıyorsunuz” dedim. “Bizim generallerimiz böyle söyledi” dediler. Burada yanlış yapıyorsunuz yanlış yola gidiyorsunuz. Biz onları çok iyi tanıyoruz. Biz onların nasıl kalleş, ikiyüzlü olduğunu iyi biliyoruz. Bu ordunun adı kalleşler ordusudur.

- İki gün sonra başları dara düştüğünde, oradaki Amerikan askerlerine ilk silah doğrultacak olan işte bu 30 bin kişilik teröristlerdir. İşlerine gelmediğinde onları şantaj malzemesi olarak kullanmaya başlayacak olanlar da işte bu teröristlerdir.

GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR GÖRECEĞİZ

- Bunlar kendi coğrafyasındaki insanlara acımayan, gözü dönmüş bir katiller güruhundan ibarettir. Biz buna izin vermeyeceğiz. Biz milli bekamızı tehdit edecek bir oluşuma asla müsaade etmeyeceğiz.

- Gün doğmadan neler doğar, hep birlikte bakıp göreceğiz.

Afrin nerede haritasına bakın! Türkiye kiminle savaşacak?

Erdoğan: Türk Milleti döviz üzerinden yapılan saldırılara pirim vermedi

Sektöründe dünyanın en büyük fabrikası Sincan'da açıldı

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul su kesintisi Fatih - Zeytinburnu ne zaman su gelecek?
İstanbul su kesintisi Fatih - Zeytinburnu ne zaman su gelecek?
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Ünlü iş adamıyla ilgili flaş gelişme kaybolmuştu
Ünlü iş adamıyla ilgili flaş gelişme kaybolmuştu
Babamın Günahları 2.bölüm fragmanı Yeşim ve Ozan dudak dudağa
Babamın Günahları 2.bölüm fragmanı Yeşim ve Ozan dudak dudağa
Resmen açıklandı! Efsane kanal geri dönüyor
Resmen açıklandı! Efsane kanal geri dönüyor
Burun estetiği hakkında doğru bilinen yanlışlar
Burun estetiği hakkında doğru bilinen yanlışlar
Mehmet Yüzüak nerede yerine Ali Eyüboğlu mu geldi?
Mehmet Yüzüak nerede yerine Ali Eyüboğlu mu geldi?
Bahçeden çaldıkları 1 ton limonla yakalandılar
Bahçeden çaldıkları 1 ton limonla yakalandılar
Sinan Akçıl'ın yıllar önceki sevgilisine bakın şoke olacaksınız
Sinan Akçıl'ın yıllar önceki sevgilisine bakın şoke olacaksınız
Mehmet Altan'a bir kötü haber daha mahkemeden flaş karar
Mehmet Altan'a bir kötü haber daha mahkemeden flaş karar