BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
POLİTİKA

Erdoğan Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen saldırı ile ilgili Avrupa'yı sert uyardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen saldırı ile ilgili, "Ülkemizi, milletimizi, şahsımı da hedef alan katilin anlayışının batı toplumunu hızla ele geçirmeye çalıştığı açıktır" diyerek dünyanın süratle tedbir alması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, Galatasaray Üniversitesi'nde düzenlenen Prof. Dr. Beril Dedeoğlu’nun cenaze törenine katıldı. Burada Yeni Zelan'da da iki camiye düzenlenen saldırıyla ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Ülkemizi, milletimizi, şahsımı da hedef alan katilin anlayışının batı toplumunu hızla ele geçirmeye çalıştığı açıktır." dedi ver derhal önem alınması gerektiğine işeret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

"Müslümanlara yönelik saldırıyı nefretle kınadığımı belirtmek istiyorum. Dünyada yükselişi seyredilen ve teşvik edilen İslam düşmanlığı bu saldırıyla bireysel taciz çizgisini geçerek toplu katliam boyutuna ulaşmıştır.

"Bu Katilin Analyışı Batı Toplumunu da Hızla Ele Geçirmeye Çalışıyor"

Saldırının uzun bir planlamanın ve motivasyonun sonucu olduğu ve dolayısıyla fevri bir davranış denilerek geçiştirilemeyeceği bellidir. Ülkemizi, milletimizi, şahsımı da hedef alan katilin anlayışının batı toplumunu da hızla ele geçirmeye çalıştığı açıktır.

Sitene Ekle