BIST 2.490
DOLAR 16,62
EURO 17,49
ALTIN 972,25
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan PKK'ya seslendi! Ya teslim olun ya da...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'de PKK'ya seslendi. Erdoğan; "Artık bu ülkede hiçbir teröriste rahat yoktur. Ya girdikleri yanlıştan dönüp teslim olacaklar ya da bu toprakları terk edip gidecekler" dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'de 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Burada terör örgütü PKK'ya mesaj veren Erdoğan ''Ya girdikleri yanlıştan geri dönüp teslim olacaklar ya da bu toprakları terk edip gidecekler'' dedi. İşte o konuşmadan satır başları

YA TESLİM OLUN YA DA TERK EDİN

Mazı Dağı'nda şu anda 3 bin 600 kişi çalışıyor. Ülkemizi ve özellikle bölgedeki kardeşlerimizi terör örgütünün tasallutundan tamamen kurtarmak için günün 24 saati, yılın 365 günü çalışmakta. Artık bu ülkede hiçbir teröriste rahat yoktur. Ya girdikleri yanlıştan geri dönüp teslim olacaklar ya da bu toprakları terk edip gidecekler.

İDAM BANA GELİRSE BEN BUNU ONAYLARIM

İdam 16 Nisan sonrası bana geldiğinde ben bunu onaylarım. George ne der, Hans ne der ben buna bakmam. ben milletim ne diyor, Allah ne diyor ona bakarım. Bunca şehidimizin katilini bizim affetme yetkimiz yok.Milletimizi birbirine düşürmek isteyenlere en güzel cevabı 16 Nisan'da vereceğiz. Bu sokaklara, caddelere açılan o çukurlar, hendekler benim buralardaki Kürt kardeşlerime, Süryani kardeşlerime, Arap kardeşlerime reva mıydı? Utanmadan sıkılmadan adam gibi dolaşmaya kalkıyorlar.

MİLLET BUNU ÖDEMEK ZORUNDA MIYDI?

Türkiye değişim sancılarını bizzat yaşamış bir ülkedir. Türkiye siyasi ve ekonomik krizlerin pençesinde kıvranırken yaşadığımız acıları hatırlayın. 1994 krizini, 2001 krizini hatırlayalım.Sezer ile Ecevit kavga etti. faturayı millet ödedi. Ya millet bunu ödemek zorunda mıydı? 28 Şubat uygulamaları başta olmak üzere demokrasi ve insan hakları alanındaki kayıplarımızı hatırlayın. Kurucusu olduğum Ak Parti'nin iktidarıyla o günlerin karanlığının daha iyi farkına vardık. Biz kasamıza ve kesemize sahip çıktık.

SABOTAJLAR BİTMEDİ

Böyle bir modern havalimanını buraya getiren kim? Biz dedik ki Mardin böyle muhteşem bir havalimanına layıktır. Şehirleri bölünmüş yollarla birbirine bağladık mı? Bütün bunları niye yaptık? Benim insanım, vatandaşım, buradaki Kürt, Arap, Süryani kardeşlerim buna layıktır. Biz kalkınmamızın mücadelesini verirken karşımıza sürekli engeller çıkardılar. 2007 yılındaki 367 garabetini hatırlıyorsunuz değil mi? Anayasa'nın, hukukun çiğnendiğini nasıl unutabiliriz? Cumhurbaşkanını halk seçsin dediğimizde, yönetim sistemimizdeki değişimin ilk adımını zaten atmış olduk. Bu sıkıntıyı geride bıraktık ama sabotajlar bitmedi.

BENİM KÜRT KARDEŞLERİMDEN NE İSTEDİNİZ?

Önce Gezi olaylarında fitne atmayı denediler. 17-25 Aralık FETÖ yargı darbe girişimini başlattılar. 7 Haziran 2015 seçiminde hiçbir parti tek başına kuracak çoğunluğu elde edemeyince bir anda gözleri parladı. Yıllardır arayıp da bulamadıkları fırsatı yakaladıklarını düşündüler. Demokrasi içinde yapılan her mücadeleye saygım var. 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkemizin birliğine yapılan saldırıları hep beraber gördük. Diyarbakır'da 53 Kürt kardeşimizi öldürdüler. Ölen Kürt, öldüren de onlardan. Bu reva mıdır? Benim Kürt kardeşlerimden ne istiyorsunuz? Onlar size ne yaptılar?

UTANMADAN BİZ KÜRTLERİN TEMSİLCİSİYİZ DİYORLAR

Utanmadan "Biz Kürtlerin temsilcisiyiz" diyorlar. Yalan Kız demeden, erkek demeden çocukları dağa kaçırdınız. O anneleri orada ağlattınız. Ben Türk, Kürt, Laz, Boşnak, Arab'ın 80 milyonun temsilcisiyim. Bizde bölücülük yok. Bizim derdimiz Türkiye, bunların derdi çukur. Çukurla işi olanların derdi olur mu? Derdi millet olanın bombalarla, patlayıcılarla, silahlarla ne işi olabilir. Bölgedeki kardeşlerimizin kimin  kendileri için çalıştığını, kimin kendilerini yok etmek için çalıştığını artık görmüştür. Türkiye Cumhuriyeti 80 milyonun tamamının devletidir. Türkiye Cumhuriyeti çukur açanları açtığı çukurlara gömmüştür. Şimdi mağdur olan hepsinin evini tek tek yapıyoruz. En kısa zamanda teslim etmeye başlıyoruz

ÖNCEKİ HABERLER
Ünal Tanık'tan Fuat Avni itirafı! Bana teklif etti
Ünal Tanık'tan Fuat Avni itirafı! Bana teklif etti
Melih Gökçek'in kitabına CHP'liler öyle bir kod ekledi ki...
Melih Gökçek'in kitabına CHP'liler öyle bir kod ekledi ki...
Adana'daki katliamın perde arkası: Cinler, muskalar ve...
Adana'daki katliamın perde arkası: Cinler, muskalar ve...
Çavuşoğlu ABD'li Bakan Tillerson'un yüzüne söyledi
Çavuşoğlu ABD'li Bakan Tillerson'un yüzüne söyledi
Regaip Kandili diye bir kandil yok aslında o gece...
Regaip Kandili diye bir kandil yok aslında o gece...
Nusaybin'de patlama yaralılar var
Nusaybin'de patlama yaralılar var
Büyükşehir’den Eğitim Araştırma Hastanesi’ne 900 araçlık otopark
Büyükşehir’den Eğitim Araştırma Hastanesi’ne 900 araçlık otopark
Emeklilere promosyon müjdesi! Nisan ayında...
Emeklilere promosyon müjdesi! Nisan ayında...
Diyarbakır Sur'da metrut binada ele geçirildi
Diyarbakır Sur'da metrut binada ele geçirildi
Regaip Kandili duası peygamberimizin okuduğu dua
Regaip Kandili duası peygamberimizin okuduğu dua