BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan: Bundan dolayı çok üzgünüm!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni AKM Projesinin Tanıtımını yaptı. AKM binasıyla ilgili detayları anlatan Erdoğan ''Türkiye 10 yıl önce yapması gereken bir projeye bugün başlıyor. Bundan dolayı çok üzgünüm'' dedi.

Abone ol

Haliç Kongre Merkezi'nde "Yeni AKM Projesi"nin tanıtım toplantısı yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni AKM binasının detaylarını açıkladı.

''İstanbul'da inşa etiğimiz yeni havalimanı ve diğer büyük projeleri engellemek için uğraşan güçle Suriye ve Irak'taki operasyonlarımızı sabote etmeye çalışan el de aynıdır'' diyen Erdoğan ''Türkiye 10 yıl önce yapması gereken bir projeye bugün başlıyor. Bundan dolayı çok üzgünüm'' açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa'ın konuşmasından satırbaşları:

AKM'Yİ ÇOKTAN BİTİRMİŞ OLMALIYDIK

15 yıl önce başlaması gereken bir işe bugün başlanıyor. AKM'yi çoktan bitirmiş, milletin hizmetine sunmuş olmalıydık. Ülkemizin kaybettiği yılların hesabını kim verecek. 2019'un ilk çeyreğinde tamamlanıp hizmete girdiğinde AKM, ülkemiz için sembol bir mekan haline gelecektir. 

İNCELEMELER ARTIK KULLANILAMAYACAĞINI GÖSTERDİ

Açılışının üzerinden bir yıl geçtikten sonra yangın felaketi sebebeyle kapılarını kapatmak zorunda kalmıştır. 1977'nin ardından depreme dayanıksız olduğunun ortaya çıkmasına kadar verdiği hizmetler önemlidir. İncelemeler bu binanın artık kullanılamayacağını göstermiştir. 

10 YIL ÖNCE BAŞLAMASI GEREKİRKEN BUGÜN BAŞLIYORUZ

Türkiye 10 yıl önce yapması gereken bir projeye bugün başlıyor. Bundan dolayı çok üzgünüm.

Yeni AKM muhteşem olacak! İşte yeni hali ve müthiş özelliğiYeni AKM muhteşem olacak! İşte yeni hali ve müthiş özelliğiYeni AKM muhteşem olacak! İşte yeni hali ve müthiş özelliğiYeni AKM muhteşem olacak! İşte yeni hali ve müthiş özelliğiHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

PROJELERİMİZİ VE OPERASYONLARI SABOTE ETMEYE ÇALIŞANLAR AYNI

İstanbul'da inşa etiğimiz yeni havalimanı ve diğer büyük projeleri engellemek için uğraşan güçle Suriye ve Irak'taki operasyonlarımızı sabote etmeye çalışan el de aynıdır.

Biz proje tanıtım töreninde bir arada bulunduğumuz AKM'nin yeniden inşası konusunda da sabırlı bir duruş sergiledik. Hedeflerimizden de taviz vermeden işte bugüne geldik. Daha işlevsel bir şekilde inşa edilecek yeni Atatürk Kültür Merkezi'nden en çok sabote etmek için uğraşanların yararlanacağını da biliyorum. Onların yanlış yolda gidiyor olmaları bizi doğru işler yapmakta alıkoyamadı.

2019'UN İLK ÇEYREĞİNDE BİTECEK

AKM inşallah 2019 ilk çeyreğinde, Murat Bey'den sözünü aldım, bitireceğiz. Zaten mermerlerine varıncaya kadar her şeyleri sundular. Beraberce bakanımla birlikte şu uygundur, şu değildir, hazırlıklarını yaptık. Adım adım bunları takip edeceğiz. İşimize sahip çıkmazsak bunun sonucunu yakalamak da mümkün değildir. Bu olmazsa olmaz bir süreç.

"AKM'NİN ÖNÜNDE ARAÇ TRAFİĞİNİ GÖRMEYECEKSİNİZ"

Taksim Meydanı'nda inşallah araçları da görmeyeceğiz. Gümüşsuyu'ndan yerin altından Taşkışla'ya doğru devam edecek. AKM'nin önünden araç trafiğini görmeyeceksiniz.

Yayalaştırılmış bir Taksim Meydanı'nı göreceksiniz. 2500 kişi içeride programları izleyecek ama bunun dışında da, dışarıda dev ekrandan halkımız meydanda çimlerin üzerinde, banklar üzerinden veya ayakta orayı izleme imkanı bulacak.

ANKARA'DA YENİ ADIMLAR

ÖNCEKİ HABERLER
FETÖ'den tutuklu o general öldü!
Paradise belgeleri nedir? Cennet belgelerinde kimler var?
Arabistan Kralı Selman'dan dikkat çeken görüşme
Edirne'de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı
Müge Anlı Fatma Uyanık bulundu mu yeni gelişmeler var
Prens El Velid bin Talal kimdir eşi ve gözaltına alınma sebebi
Kuran Kursunda cinsel istismar davasında şok gelişme!
Müge Anlı 18 yaşındaki Muhammet'in sır ölümü bir anda bayıldı
Ufak Tefek Cinayetler Arzu'nun çocukluğu Cansu Tuman kimdir?
FETÖ abisi itiraf etti! Askeri öğrencilere sosyal medyada...
Yorumlar 1 yorum