BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  DÜNYA

Erdoğan bir vatan evladıdır

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yaşanan olaylarla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı savunarak, “Erdoğan, samimi bir lider ve vatan ev...

Abone ol

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yaşanan olaylarla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı savunarak, “Erdoğan, samimi bir lider ve vatan evladıdır” dedi.
Bozdağ, bir dizi açılış ve ziyaret için Kocaeli’ye geldi. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yı ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada yaşanan olaylarla ilgili bilgi verdi. Bozdağ, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Türkiye, demokratik hukuk devleti, tüm insanlar kanunlar çerçevesinde görüşlerini açıklar. Başlangıçta çevre duyarlılığı adı altında çıkan fotoğraf hukuk ve demokrasi sınırlarını aşmıştır. Mala ve cana zarar verecek boyuta gelmiştir. Çevre duyarlılığıyla başlayan bu harekette kaldırım taşlarının atıldığını görüyoruz. Polisimiz başta olmak üzere pek çok insanımız olaylardan zarar görmüştür. Bunları çevre duyarlılığı içine koymak doğru değil. Hukuk içinde yapılan her şeye saygı duyarız. 16 yaşındaki çocuklar polise taş atıyor, çevre duyarlılığı düşünen insan bunu yapar mı? Hukuksuz bir eylem söz konusu şu an. Gereken neyse hukuk onu yapıyor.”
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "yaşanan olaylar sonrası toplumda kutuplaşma oldu mu" sorusuna şöyle karşılık verdi: “Öyle bir şey yok. Başbakanımız çok net olarak ’vurmakla kırmakla bizim işimiz yok’ dedi. Demokrasi içinde mücadele etmeye devam edeceğiz. AK Parti hukuk dışı yolları hiçbir zaman tercih etmemiştir.”
Economist dergisinin bu ayki sayısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Padişah şeklinde yayınlayacağı fotoğraf için, “Economist daha önce de halkın CHP’ye oy vermesini teşvik etmişti. Bunlar AK Parti’yi karalama çalışmalarıdır” diye cevap verdi. Bozdağ, bir soru üzerine “Recep Tayyip Erdoğan milletin kalbindedir. Bu millet onu evladı olarak bağrına basmıştır ve boşuna uğraşmasınlar. Kendisi samimi bir lider ve vatan evladıdır” dedi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan kurmaylarını topluyor
YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi açıldı
Öğrenci servisi takla attı: 14 yaralı
8 ayrı operasyonda, 1 ton eroin ele geçirildi
Bu da minik Elvis !
Ceceli, Twitter’dan meslektaşlarını sildi mi?
Genç kız aracıyla uçuruma yuvarlandı
2013 hububat fiyatları açıklandı
Borsa düşüyor, faiz yükseliyor
Trabzonspor’da kaleci korkusu
Yorumlar