HABER /  DÜNYA

8 ayrı operasyonda, 1 ton eroin ele geçirildi

Mersin’de uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapan şebekeye yönelik son 2 yılda düzenlenen 8 ayrı operasyonda, 1 ton 90 kilo eroin ile 10 k...

Abone ol

Mersin’de uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapan şebekeye yönelik son 2 yılda düzenlenen 8 ayrı operasyonda, 1 ton 90 kilo eroin ile 10 kilo 890 gram kokain ele geçirildiği, olaylarla ilgili 40 kişinin tutuklandığı bildirildi.
Mersin Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, ’suç işlemek için teşkil edilmiş bir örgütün faaliyetleri çerçevesinde, uluslararası uyuşturucu ticareti’ yapan şahısların deşifre edilmeleri ve suç unsurlarıyla birlikte yakalanmalarına yönelik çalışma başlatıldı. Çalışmalar kapsamında, suç organizasyonu içerisinde yer aldığı tespit edilen şüphelilerin yakalanması için 3 Haziran tarihinde Mersin, Mardin, Şırnak, İstanbul, Van, Hakkari, Diyarbakır, Denizli, Şanlıurfa, Bilecik ve Hatay’da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 33 kişi gözaltına alınırken, yaklaşık 25 kilo eroin ele geçirildi.
Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 15’i tutuklanarak, cezaevine gönderildi.
Açıklamada, aynı suç örgütüne yönelik son 2 yılda düzenlenen 8 ayrı operasyonda; 1 ton 90 kilo eroin, 10 kilo 890 gram kokain, 2 tabanca, 1 av tüfeği, 12 bin dolar, 145 euro ve 550 TL’ye de el konulduğu belirtildi. Bu operasyonlarda bugüne kadar 58 şüphelinin yakalandığı, bunlardan 40’ının tutuklandığı açıklandı.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Kırmızıgül’den Gezi eylemcilerine gerici benzetmesi
Bu da minik Elvis !
Ceceli, Twitter’dan meslektaşlarını sildi mi?
Genç kız aracıyla uçuruma yuvarlandı
2013 hububat fiyatları açıklandı
Otizm Farkındalık Günü nedir 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü sözleri
Yorumlar