BIST 1.857
DOLAR 13,47
EURO 15,29
ALTIN 768,92
HABER /  POLİTİKA

Erbakanı tuvalette unuttular

Çağlayan mitingi sonrası Ankara'ya dönen Necmettin Erbakan, uçağın tuvaletinde unutuldu. İnanılmaz olayın ayrıntıları şöyle:

Abone ol

İNTERNETHABER/ÖZEL

Korumalarını göremeyince hostes yardımıyla uçakta tuvalete giden Necmettin Erbakan, uçak erken inişe geçince yaşanan karmaşada tuvalette unutuldu. Erbakan’ı iniş sırasında tuvalette kilitli kalarak yaralanmaktan uçaktaki bir yolcunun dikkati kurtardı!..

Saadet Partisi’nin Çağlayan mitingine katıldıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK–148 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’dan Ankara’ya dönen Necmettin Erbakan korumalarının dikkatsizliği yüzünden havada büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldı.

KANADOĞLU İLE AYNI UÇAKTA

Saat 21.00’da kalkması gereken TK–148 sefer sayılı THY yolcu uçağı gecikmeli olarak yolcu alımına başladı. Yolcu alımı tamamlandıktan sonra, VİP yolcular uçağa alınmaya başladı. İlk gelen adı Ergenekon operasyonu ile gündemde olan Yargıtay onursal başsavcısı Sabih Kanadoğlu’ydu.

Kanadoğlu uçağın sol tarafında 1-A numaralı koltuğa oturdu. Kanadoğlu’nun yerini almasının ardından uçağa tekerlekli sandalye ve korumalarının yardımıyla Necmettin Erbakan geldi. Sandalyeyi uçağın kapısında bırakan Erbakan, korumalarının kollarında uçağın sağ tarafında yer alan 1-F numaralı koltuğa yerleşti. Erbakan’ın 2 yakın koruması ise business class’ın hemen arkasında 4-D ve E numaralı koltuklara yerleştiler.

ERBAKAN TUVALETE GİTMEK İSTEDİ

Saat 21.00’de kalkması gereken fakat saat 21.15 sıralarında yolcu alımını tamamlayabilen uçak, Atatürk havalimanındaki iniş ve kalkış yoğunluğu yüzünden 21.45 sıralarında havalandı.

Uçağın kalkmasının ardından, havada yemek servisi başladı. Ekonomy class bölümünde servis sürerken, Business Class’ın ilk sırasında oturan Necmettin Erbakan tuvalete gitmek istedi. Ancak Erbakan’ın tuvalete gitme isteğini korumaları fark edemedi. Çünkü business class’ın hemen arkasında 4-D ve E numaralı koltuklarda oturan korumalar dergi ve gazete okuyordu.

HOSTESLER YARDIM ETTİ

Çaresiz kalan Erbakan tuvalete gidebilmek için hostesten yardım istedi. Hostes, yürümekte ve ayakta durmakta zorluk çeken Necmettin Erbakan’ı elinden tutarak tuvalete kadar götürdü.

Bu sırada, economy bölümünde yemek servisi devam ediyordu. Önden başlayan servis Boeing 737–400 tipi uçağın 10. sırasına ulaşmıştı ki, Ankara için alçalmaya başlıyoruz anonsu geldi. Anonsta koltukların dik duruma getirilmesi, tepsilerin kapatılması ve kemerlerin bağlanması isteniyordu. Ancak yolcuların büyük bölümü salata ve sandviçlerini yemeye daha yeni başlamıştı. Yolcuların bir kısmı ise daha yemeklerini bile alamamıştı.

O TELAŞLA TUVALETLE UNUTULDU

Hostesler bu anonsla telaşla servisi tamamlamaya girişirken, Necmettin Erbakan’ın yaklaşık 10 dakikadır tuvalette olduğu unutuldu. Korumaları ise zaten Erbakan hocanın koltuğunda olmadığının bile farkında değildi.

TUVALETTE YARDIM BEKLEDİ

Uçak inişe geçerken ufak ufak da sarsılmaya başladı. Uçaktaki herkes emniyet kemerlerini bağlarken, 83 yaşındaki Necmettin Erbakan uçağın tuvaletinde büyük tehlike altındaydı. Çünkü iniş sırasında emniyet kemeri bağlı olmadan tuvalette kalmak ciddi yaralanmalara yol açabilirdi.

BİR YOLCU ONU KURTARDI

Necmettin Erbakan’ın uçakta yaşadıklarına tanıklık eden bir yolcu endişelendi, çünkü uçak alçalmaya başladığı halde korumaları eski başbakanın yerinde olmadığının bile farkında değildi. Arka sıralardaki yolcu daha fazla dayanamadı, korumaların yanına giderek Erbakan’ın uzun süredir tuvalette kaldığını söyledi.

KORUMALAR ŞOKE OLDU

Korumalar duyduklarına inanamadı, ellerindeki gazete ve dergileri bırakan korumalar büyük bir şok yaşadı. Necmettin Erbakan en ön sıradaki yerinde yoktu. Koruma hemen fırlayarak tuvalete gitti. 10 dakikadan fazla bir süredir tuvalette birinin gelip kendisini almasını bekleyen Erbakan koruma yardımıyla tuvaletten çıkarak, 1-F numaralı koltuğuna yerleşti.

Necmettin Erbakan’ın koltuğuna oturmasından yaklaşık 1–2 dakika sonra uçak Esenboğa havalimanına indi. Korumaların dikkatsizliği nedeniyle uçak tuvaletinde kalarak yaralanma riski atlatan Erbakan uçaktaki bir yolcunun dikkati sayesinde uçuşunu kazasız tamamladı.

(Yasal uyarı: Kaynak gösterilmeden bu haber kullanılamaz)

ÖNCEKİ HABERLER
Terim Toromanı niye çağırmadı?
Terim Toromanı niye çağırmadı?
Baykal yenilgiyle karşı karşıya
Baykal yenilgiyle karşı karşıya
Milan Baros seyirciyi sordu
Milan Baros seyirciyi sordu
CHP mitingindeki kritik ayrıntı
CHP mitingindeki kritik ayrıntı
Danıştay davasına Ergenekon arası
Danıştay davasına Ergenekon arası
Kuyumcu soyguncuyu vurdu!
Kuyumcu soyguncuyu vurdu!
3 yaşındaki oğlunu yaşatmak için çırpınıyor!
3 yaşındaki oğlunu yaşatmak için çırpınıyor!
Messiden muhteşem gol
Messiden muhteşem gol
100 bin TL kazanan İhsan yıkıldı
100 bin TL kazanan İhsan yıkıldı
Lincoln Aslana bela oldu
Lincoln Aslana bela oldu