HABER /  SP

Erbakan kardeşleri barıştıran sürpriz isim

Ankara kulisleri Erbakan kardeşleri barıştıran sürpriz ismi konuşuyor. Üç kardeşi bir araya getiren isim herkesi şaşırttı.

Kulislere göre, Erbakan kardeşleri barıştıran sürpriz isim Başbakan Erdoğan. İddialara göre, Erdoğan, Fatih ve Zeynep Erbakan’ı ayrı ayrı görüşerek ikna etti

Vatan gazetesinin , kardeşler arasındaki mahkemelik olan küslük Başbakan Erdoğan’ın devreye girmesiyle son buldu. Kulislerde konuşulanlara göre, Başbakan, Zeynep ve Fatih Erbakan ile ayrı ayrı bir araya geldi ve barışmalarını rica etti. Bunun üzerine Fatih Erbakan, Başbakan’ı kırmayarak kız kardeşini aradı ve böylece sulh sağlandı. Başbakan’ın ikna edilmesinin ardından Erbakan kardeşler İstanbul’da birlik pozu verdiler. Kulislere düşen iddiaya göre, Erbakan kardeşler arasında bir süredir devam eden ve basına yansıyan miras kavgasına Başbakan Erdoğan’ın müdahalesi şöyle oldu: İddia edildiğine göre, Başbakan Erdoğan, eski lideri, Milli Görüş camiasının efsane ismi Necmettin Erbakan’ın çocukları arasında çıkan miras kavgası haberlerinden rahatsızlık duydu.

u.20120612081247.jpg

ERBAKAN İSMİNİN ÖNEMİNİ HATIRLATTI

Kardeşler arasında yaşananları yakından takip eden Başbakan Erdoğan, “Barıştırma” için devreye girme kararı aldı. Başbakan bunun üzerine Fatih ve Zeynep Erbakan’ı ayrı ayrı aradı ve ikisiyle de Ankara’da ayrı ayrı görüştü. Erdoğan, hem Zeynep hem Fatih Erbakan’a rahmetli babaları Necmettin Erbakan’ın isminin önemini hatırlattı, bu isme sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Erbakan ile uzun yıllar birlikte siyaset yapan Başbakan Erdoğan’la yaptıkları bu görüşmeler iki ismin de ikna olmasını sağladı, ardından, Fatih Erbakan da kız kardeşi Zeynep’i aradı.

Başbakan Erdoğan’ı kıramayan kardeşler daha sonra bir araya geldiler. Fatih ve Zeynep Erbakan’ın görüşmesine diğer kardeşleri Elif Erbakan Altınöz de katıldı. Kardeşler bu buluşmada İstanbul’daki toplantıda “birlik” pozu verme kararı aldı ve bu karar doğrultusunda geçen pazar günü Sinoplu Milli Görüşçüler Oluşumu’nca düzenlenen programa birlikte katıldı. Erbakan kardeşler, baba Necmettin Erbakan’ın doğum yeri olan Sinoplu Milli Görüşçüler Oluşumu’nun organizasyonuna katılarak anlamlı bir mesaj da vermiş oldular.

Yorumlar