HABER /  SP

Erbakan Erdoğan'ı hedef aldı

Fatih Erbakan Saadet Partisi tarafından düzenlenen bir konferansta Erdoğan'ı hedef aldı

Diyarbakır’da Saadet Partisi tarafından düzenlenen Yeniden Büyük Türkiye Konferansları’nda konuşan Fatih Erbakan, isim vermeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek, "Bize İslam alemi ve millet olarak iktidara geldiği zaman geçmişini unutmayacak, iktidara geldiği zaman gömleğini çıkarmayacak adam lazım" dedi.

Erbakan ayrıca, iktidara geldiklerinde Suriye sınırında kurulan Patriotları söküp atacaklarını söyledi. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan, Diyarbakır’daki Demirok Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya katıldı. Yaklaşık 200 kişinin bulunduğu salona girişte, ’Mücahit Erbakan’ sloganlarıyla karşınanan Fatih Erbakan, elini öpmek isteyenlere güçlükle engel oldu. 

KATLİAMLARA HER GÜN YENİSİ EKLENİYOR

İsrail’in ’Büyük Ortadoğu Projesi’ kapsamında katliamlarına her gün yenisini eklediğini belirten Erbakan, "Irak’ın işgal edilmesi ve üç parçaya bölünmesi, bu çerçevede değerlendirilmeli. Dünya siyonizminin şerifatına göre; Irak’taki müslümanlar, Türkiye’deki müslamanlar, Güneydoğu’daki Kürt kardeşlerimiz, hayvanlardan dahi aşağılık varlıklardır. Bunların hepsi özgürlük getirme kılıfı içinde, hedeflerine ulaşma peşindedir. Sudan ortadan ikiye bölündü. Asıl maksat İsrail’in yanıbaşında Müslüman, güçlü bir Sudan olmamasıdır. Bunun için referandum yaptırıp ikiye böldüler" dedi. Erbakan, Büyük İsrail projesinin asıl hedefinde Suriye’den sonra İran, Mısır ve Türkiye’nin bulunduğunu asıl hedefin bağımsız Müslüman bir Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmek olduğunu öne sürdü.

Türkiye’nin millet olarak, adım adım uçuruma sürüklendiğini iddia eden Erbakan, bazı olumlu gelişmelerin yanında AK Parti’nin, 10 yıllık iktidarı sürecinde 50 yılda gerçekleştirilecek tahribat yol açtığını söyledi. 

BÖYLE GİDERSE 10 SENEYE İFLAS EDECEĞİZ

Bugün Türkiye’nin 550 milyar dolar iç ve dış borcu olduğuna dikkat çeken Erbakan, şöyle konuştu: "Bu tarihimiz boyunca görmediğimiz felakettir. 80 senede 230 milyar dolar borç yapılmış, siz 10 senede 320 milyar dolar borç yapmışsınız. Bir ülkeyi, bir milleti ortadan kaldırmadan önce attıkları ilk adım borçlandırmaktır. Borçlanma bu hızla giderse 5-10 sene sonra bütün milli gelirimiz, bir senelik borç faizimizi bile karşılamayacak. Bu hızla gidersek 10 sene sonra iflas bayrağını çekeceğiz." Son günlerde Suriye sınırında kurulan patriotlar ve Malatya’daki füze kalkanı sisteminin gündemi meşgul ettiğini belirten Erbakan, faze sisteminin Türkiye’yi komşu Müslüman ülkelerle, bölgesel savaşa sokmak hatta 3’ncü dünya savaşı çıkartabilmek için bölgeye yerleştirildiğini iddia etti. Erbakan, "Geçmişte çekiç gücü nasıl kovduysak, yeniden geleceğiz. Siyonizmin gizli planlarını da, patriotlarını da kaldırıp atacağız. Bu siyonist işgale müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 11 yorum