HABER /  GÜNCEL

Emniyet açıkladı! 2 bin kişiye iş imkânı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstanbul'un ilçelerinde görevlendirilmek üzere 2 bin bekçi alınacağını açıkladı. Şartları taşıyan adaylar, İlçe Emniyet Müdürlüklerine 9 Kasım'dan itibaren başvurabilecek. İşte bekçilik için alım şartları...

İstanbul'un ilçelerinde görevlendirilmek üzere 2 bin bekçi alınacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü bekçi alım şartlarını açıkladı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“İçişleri Bakanlığımızca, 39 ilçemizde görevlendirilmek üzere daha önce tahsis edilen 700 kişilik çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu haricinde 2 bin kişilik çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu daha tahsis edilmiştir.

Adaylarda, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, başvuru yaptığı ilde 1 yıldır ikamet ediyor olmak, askerlik görevini yapmış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak, 6 aydan fazla hapis cezasından hükümlü bulunmamak şartları aranacak.”

Şartları taşıyan adaylar, İlçe Emniyet Müdürlüklerine 9 Kasım’dan itibaren başvurabilecek.

ATAMALAR OCAK AYINDA YAPILACAK

Başvurusu kabul edilen adaylardan sırasıyla “Sözlü ve yazılı sınavlarda başarılı olanlar ile Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu geçenler, ayrıca sağlık kurulu raporunda emniyet hizmetleri sınıfında çalışmasında mahsur görülmeyenlerin” 2018 yılı Ocak ayı içerisinde atamalarının yapılması planlanıyor.

Son başvuru tarihi olarak 22 Kasım 2017 ilan edilirken, İlçe Emniyet Müdürlüklerine yapılan yoğun başvurular nedeniyle sürenin 24 Kasım 2017 saat 17.00’a kadar uzatıldığı bildirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Hayat Sırları 4.yeni bölüm fragmanı Seher'den şoke eden ifşa
MHP'den 250 kişi daha istifa etti
Meclis'te terörist cenazesi tartışması!
Meclis'ten flaş Leyla Zana kararı... Milletvekilliği düşürüldü mü?
Kerkük’te patlama! Çok sayıda ölü ve onlarca yaralı var
Cemre ne demek ilk cemre yarın havaya düşüyor
Yorumlar