BIST 1.106
DOLAR 8,38
EURO 9,80
ALTIN 506,87
HABER /  EMEKLİ

Emekliye bayram ikramiyesi 2018 ilk ödeme ne zaman-kaç para?

Emekliye bayram ikramiyesi müjdesinin ardından milyonlarca emeklinin gözü bu kez de Ramazan Bayramı öncesinden ödenecek bayram ikramiyesi tarihine çevrildi. Bayram öncesinde milyonlarca emekliye 1000 lira ikramiye ödenecek. Yılda 2 kez ödenen bayram ikramiyesinden emeklinin dul ve yetimi de yararlanacak.

Abone ol

Emekliye bayram ikramiyesi 2018 ne kadar oldu? Ramazan Bayramın'nda emekliler ne kadar bayram ikramiyesi alacak ve bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? Emeklileri sevindirecek haber Başbakan Yıldırım'dan geçtiğimiz günlerde geldi. Milyonlarca emekliye bayramlarda 1000 lira ikramiye verilecek. Emekliler ilk bayram ikramiyelerini Ramazan bayramı öncesinde alacak. Emeklilerin kendileri değil, dul ve yetimleri de dahil bundan istifade edecek

İŞTE EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ DETAYLARI... Şimdi önemli bir müjdeye geldik. Son madde emeklilerimizle ilgili. Emekli olmuş, aşağı yukarı 12 milyonun üzerinde vatandaşımız var emekli aylığı alan. Bunun dışında emekli olmadan aylık bağlanan gazilerimiz var, şehit yakınlarımız var, köy korucularımız var. Bunlar emekliliği hak etmesine gerek kalmadan, biliyorsunuz kanunda şehitlerimizin yakınlarına aylık bağlanıyor. Bunlar 12 milyon dışında. Diğerleri normal çalışıp yaşını dolduran emekliliği gelen emekliler, artı şehit yakınları, gaziler, sivil şehitler bu grup… Yani bütün devletten maaş alanlar, emeklilik dışında maaş alanlar.

Bunlara da her yıl Ramazan Bayramı öncesi ve Kurban Bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz; bayram ikramiyesi. Miktar ne? Ramazan Bayramı öncesi 1000 lira, Kurban Bayramı öncesi 1000 lira.

Tabi bu 12 milyon üzerinde emekliyi düşündüğümüz zaman hatırı sayılır bir para ediyor. Emeklilerimiz daha fazlasına layık. Emeklilerin kendileri değil, dul ve yetimleri de dahil bundan istifade edecek. Dolayısıyla böylece 12 milyonun üzerinde emeklimize, ister az maaş alsın, ister çok maaş alsın bu bir bayram hediyesi, ikramiyesi olarak düşünülen bir şey.

Başbakan Yıldırım soru üzerine "Bayram ikramiyesi bu bayramda. Meclis’e gönderdik çıkar çıkmaz. Bu yıl da iki sefer düzenli olarak her iki dini bayram öncesi ödemeler gerçekleşecek" diye konuştu.

MECLİS'E SUNULDU: Vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere Ramazan ve Kurban bayramları öncesi ikramiye ödenmesi, imar barışı, yaşlılık aylığının 500 liraya çıkarılması, genç girişimcilere Bağ-Kur desteği, üniversitelerden kaydı silinenlerin okullarına dönme imkanı gibi düzenlemeleri de içeren kanun tasarısı TBMM Başkanlığına sunuldu

ÖNCEKİ HABERLER
18 Mayıs yarım gün mü 19 Mayıs kaç gün tatil?
Savcı Murat Uzun cinayeti şüphelisi PKK'lı sınırda yakalandı
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 102.yeni bölüm fragman yayınlandı Fikret ölmedi
Ufak Tefek Cinayetler 28.yeni bölüm fragmanı yayınlandı Oya her şeyi anlayacak
Kadın 28.yeni bölüm fragmanı yayınlandı Hatice Sarp'ın yaşadığını öğrendi
Dilay Kemer yaşı kaç aslen nereli? Dilay Kemer son hali nasıldı?
Yorumlar 1 yorum