BIST 1.345
DOLAR 7,81
EURO 9,31
ALTIN 453,27
HABER /  MAGAZİN

Elif Şafak, biseksüel olduğunu itiraf etti

Türkiye hakkındaki orantısız eleştirileri ile dikkat çeken ve İngiltere'de yaşayan Elif Şafak'tan şaşırtan bir itiraf geldi. Şafak biseksüel olduğunu ve kadınlardan da hoşlandığını açıkladı.

Abone ol

TED Talks'ta konuşan yazar  Elif Şafak, yüzlerce dinleyici önünde ilginç bir itirafta bulundu.

Yurtdışında kaçak hayatı yaşayan FETÖ'cü  Eyüp Can Sağlık'la 2006'da evlenen Şafak, 'Biseksüelim ama bunu kamusal alanda söyleyecek cesaretim olmadı' dedi.

Şafak şöyle konuştu:

HER ZAMAN AZINLIK HAKLARINI SAVUNDUM

Tabi ki yazarlar olarak bir her zaman hikayeler kovalarız, ancak aynı zamanda suskunluklar hakkında konuşamadığımız şeyler; siyasi, kültürel tabular ve kendi sessizliğmiz, suskunluğumuzla da ilgiliyizdir. Ben her zaman azınlık hakları konusunu yüksek sesle açıktan konuşan ve üzerinde etraflıca yazan biri oldum, kadın hakları, LGBT hakları gibi.

"BİSEKSÜEL OLDUĞUMU HİÇ AÇIKLAYAMADIM"

Fakat bu konuşma hakkında düşünceler içinde iken, arkasından gelecek karalanmaktan, alay, nefret ve stigma konusu olmaktan çok korktuğum için hiçbir zaman kendimin biseksüel olduğumu kamuya açık alanda konuşma cesaretini göstermediğimin farkına vardım. Fakat birisi hiç kimse durumun karmaşıklığı nedeniyle sessiz kalmamalıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
Kuzey Kore, Amerika'nın yüzde 90'ını yok edebilir!
Merkel Türkiye konusunda yumuşamaya başladı
Putin'den dünyaya Suriye çağrısı
TOKİ 100 kişilik heyetle Ayder'de
Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti! Doktorlar bile şaşırdı
Meral Akşener kiminle evli eşi Tuncer Akşener kaç yaşında mesleği nedir?
Yorumlar 9 yorum