BIST 1.428
DOLAR 8,28
EURO 10,00
ALTIN 482,72
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Ekrem İmamoğlu açıkladı : Başkanların yüzde 90'a yakını istifa etti

Demirören Haber Ajansı

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "(iştirakler) Yüzde 90'a yakın yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa etti" dedi.

Abone ol

Fransa Büyükelçisi Charles Fries ile İspanya Büyükelçisi Juan Gonzalez-Barba, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretlerinde bulundu. Fransız ve İspanyol diplomatları ayrı ayrı kabul eden İmamoğlu, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaretlerin ardından gazetecilerin İBB iştiraklerinde görev yapan genel müdür ve yönetim kurulu başkanlarının durumuyla ilgili sorusuna İmamoğlu, "Dün itibariyle istifa edecekleri yönünde bana meclis 1. Başkanvekili dönüş yaptı, Göksel bey. Ben de açıkçası bunu yapmalarının doğru olacağını, 'bizim yönetimi devralarak vatandaşa hesap vermeye başlayacağımız anı belirlemiş olacaksınız' dedim. Dolayısıyla böyle bir dönüş yaptı" dedi.

Başkanların yüzde 90'ı istifa etti

ekrem imamoğlu

İmamoğlu, "Bugün aldığım bilgiler ışığında yüzde 90'a yakın yönetim kurulu başkanları vekilleri ve genel müdürleri daha doğrusu yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa ettiler. Genel müdürleri de görevlerinden aldılar. Dolayısıyla artık önümüzdeki süreç en azından kısmen açılmış oldu. Biz bununla ilgili yetkimizi kullanarak görevlendirmelere başlayacağız. Bu kanaatin oluşması ve bu talebimizi ilettikten sonra bu sürecin oluşmasına katkı sundukları için de teşekkür ediyorum. Gecikmiş bir karardı. Meclis başkan vekiline teşekkür ediyorum diğer arkadaşlarına da.'' dedi.

İmamoğlu İSKİ ve İETT genel müdürlerinin de istifa edeceğini, bakanlık onayı nedeniyle sürecin devam ettiğini ifade etti. 

''Şu an süreci arkadaşlarımız takip ediyor.'' diyen İmamoğlu, ''Bu şirketlerle ilgili yönetim atamaları en azından hızlıca geçici arkadaşlarımız da olabilir bunun içinde. Yönetim atamaları ile ve daha sonra da karar verdiğimiz arkadaşlarımla yeni yönetim kurullarını oluşturarak ve tabii ki oradaki genel müdür ve diğer yöneticileri oluşturarak az önce sorduğunuz soruya ya da bunun gibi bir çok soruya cevap verme fırsatımız olacak. Bu incelemeyi ve denetlemeyi yaptıktan sonra" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
2019 okul yaşı kaç oldu ilkokula kaç aylık çocuklar başlayacak?
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Çerkezköy'de alacağını istelen işçi eski müdürünü vurdu!
PSB kura başvuru sayfası Sağlık Bakanlığı atama duyurusu
Reuters'tan F-35 haberi! Türk şirketlerine milyarlaca dolara mâl olacak
Denizlispor, Luccas Claro ile anlaştı
FETÖ'cü Kemal Batmaz cezaevinde rahat durmadı 19gün hücre cezası aldı
Galatasaray istiyordu Trezeguet'i Aston Villa kaptı
TOKİ'den 15 yeni kampanya 10 bin peşinatla konut sahibi olun
61 şirkete "dış ticaret sermaye şirketi" statüsü
Yorumlar 23 yorum