HABER /  GÜNCEL

Ekonomi için kritik veri açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) sanayi üretim endeksini açıkladı. Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,2 arttı. Önceki aya göre ise rakamlarda düşüş var.

Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2018 yılı Haziran ayında madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,2, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 2,9 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 4,6 arttı.

Sanayi üretimi bir önceki aya göre yüzde 2 azaldı
 
Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2018 yılı Haziran ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 5,1 ve imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 2,2 azalırken elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi ise yüzde 2,1 arttı. 

Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,3 arttı
 
2018 yılı ikinci çeyreğinde takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,3 arttı. Bir önceki çeyreğe göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi üretimi ise yüzde 0,7 azaldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Kendisine kurşun atanı tek şartla affedecek
İkramiye ne zaman yatacak SSK-Bağkur-Emekli sandığı ödemesi
Saldırı hazırlığı yapan teröristler öldürüldü
Ece Seçkin dibine dibine klibi olay oldu şarkı sözleri dinle
Fırat Kalkanı bölgesinde Türk lirasına destek
Normal şartlarda emekli olunca ne kadar maaş alırım
Yorumlar