BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  DÜNYA

Ekolojik turizm merkezi haline getirilecekler

Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden olan Manavgat’ın Titreyengöl-Sorgun turizm bölgesi ’Ekoturizm’ merkezi haline getirilecek. <br/>T...

Abone ol

Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden olan Manavgat’ın Titreyengöl-Sorgun turizm bölgesi ’Ekoturizm’ merkezi haline getirilecek.
Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden biri olan Titreyengöl, çevreye ve doğal dengeye uyumlu projelerle yeniden turizme kazandırılacak. Hayata geçirilecek yeni projelerle Manavgat’ın Titreyengöl-Sorgun turizm bölgesi ’Ekoturizm’ merkezi haline getirilecek.
Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcılar Birliği (TİSOYAB) ve Antalya yerel yönetimi, Manavgat Titreyengöl ve Sorgun Ormanları’nı, yapılacak çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarıyla ekolojik turizmin merkezlerinden biri haline getirmeyi planlıyor. Antalya bölgesinin deniz, kum güneş turizminin yanı sıra doğal güzellikleriyle de turizmde ön plana çıkması gerektiğini belirten TİSOYAB Başkanı Hüseyin Aydoğan, “Sorgun Ormanı’nın turistlerin ve halkın hizmetine kazandırılması, Titreyengöl peyzaj projesinin hayata geçirilmesi, Titreyengöl’ün doğal kimliğine kazandırılması ile arıtma sorunlarının çözümüne dayalı çalışmaların başlatılması konusunda yerel yönetimimizle uzlaşma sağlandı. Bu projelerin hayata geçirilmesiyle Titreyengöl Manavgat ve bölge turizminin yüz akı olacak” dedi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Citroën 2014’te Sebastian Loeb ile esecek
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
MEB'den öğretmenlere atama müjdesi!
YÖK önünde terazili eylem
Damdan başına öyle bir şey düştü ki
Ethem Sarısülük Türk bayrağını yakmış!
Biber Gazı protestosu
Faiz lobisi şimdi yandı!
Yaşam ihtimali olan 3 gezegen bulundu
Gül en büyük değeri açıkladı
Yorumlar