BIST 1.409
DOLAR 8,09
EURO 9,70
ALTIN 452,48
HABER /  GÜNCEL

Ehliyet sonuçları açıklanıyor yarın saat kaçta açıklanır?

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman belli olur, MTAS/4 ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak? Ehliyet almak için 20 Ekim'de sınava giren sürücü adayları MEB tarafından açıklanacak olan ehliyet sınav sonuçlarına kilitlendi. 20 ekim sınav sonuçları yarın yani 1 kasım çarşamba günü açıklanacak.

Abone ol

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır sorusu 20 Ekim'de sınava giren sürücü adayların gündeminde. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Ekim'de dördüncüsü yapılan ehliyet sınav sonuçları yarın yani 1 Kasım Çarşamba günü saat 16.00'ya kadar açıklanacak. Direksiyon sınavına girmeye halk kazanacak adayların ise ehliyet sonucundan en az 70 puan alması gerekiyor. 

EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: 28 Eylül ehliyet sınavı sonuçları 1 Kasım'da ilan edilecek. Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr ve http://www.odsgm.gov.tr internet adreslerinden
duyurulacaktır. Sınavdan 70 puan alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazacank.

SINAVDAN GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİR: Ehliyet sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Her bir sorunun değeri, 2 puandır. Diğer sınavlarda olduğu gibi adayların vereceği dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmez. Sınava geçmiş yıllarda çıkan sorulara bakılarak çalışma yapılabilir. Sınavda başarılı olanlar direksiyon sınavına girmeye hak kazanır. Direksiyon sınavında da en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılırlar ve stajyer ehliyet almaya hak kazanırlar.

ÖNCEKİ HABERLER
Hulusi Akar'dan Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı!
Antalya Cumhuriyet Bayramı’nı Yalın’la kutladı
Evlendiği kadın 10 yıllık evli çıktı
Cocu'nun yerine sürpriz isim! Teklif yapıldı
ÖSYM AİS KPSS sonuçları açıklanıyor 7 Ekim KPSS lise sonuçları
Batman Petrolspor-Kasımpaşa maçı tatil edildi
10 Kasım resmi tatil mi okullar tatil mi olacak MEB-2018
MasterChef Murat kimdir Mehmet Şefi çileden çıkarınca böyle kovuldu
Şirinevler'deki saldırının sırrı çözüldü dizi oyuncusunu öldürmüş
Maocu isyancılar polise kurdu
Yorumlar