BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  GÜNCEL

Efkan Ala'yı hiç böyle görmediniz!

Sert duruşuyla tanınan İçişleri Bakanı Efkan Âlâ canlı yayında sanat musikisinden eserler seslendirdi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Ülke TV’de yayınlanan Gündem Özel programında Hasan Öztürk’ün konuğu oldu. Ala canlı yayında şiir okuyarak şaşırttı.

Ülke TV’de yayınlanan programa katılan İçişleri Bakanı Efkan Âlâ siyasi kimliğinden hariç, farklı bir özelliğiyle izleyenleri şaşırttı. Gündemdeki operasyonların değerlendirildiği, İç Güvenlik Reformu’na ilişkin açıklamaların yapıldığı programda Efkan Âlâ ile musiki üzerine sohbet gerçekleştirildi. Sıcak gelişmelerle, son dakikalarla, gündeme dair önemli açıklamalarla dolu geçen siyaset dünyasında, resmi ve ciddi yüzüyle tanınan Efkan Âlâ sanat musikisi konusunda marifetlerini sergiledi.

"SANAT MUSİKİSİ KÜLTÜRÜMÜZÜN ZİRVESİDİR"

‘‘Sanat musikisi kültürümüzün zirvesidir’’ diyen Bakan Âlâ canlı yayında, bestesi Muâllim İsmail Hakkı Bey’e ait olan ‘Gülşende yine âh ü enin eyledi bülbül’ eserini okudu. Bakan Efkan Âlâ; Itri gibi Yahya Kemal gibi sanatçıların değerlerinin ölçülemeyeceğini belirterek, Nefi’in, Baki’nin, Fuzuli’nin eserlerini seslendirdi. Sanat musikisinin çok hoş olduğunu, özenle seçilmiş kelimelerin uyum içerisinde bulunduğunu vurgulayan Âlâ, musikinin insanı dinlendirdiğini söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'dan 14 Aralık yorumu: Kanuna uygun, temiz bir süreç
Seçim barajında sarsıcı cemaat iddiası
8 çocuğun katili anne
Çin'de bir ABD vatandaşı tutuklandı
İsveç'te ardı ardına bombalar patladı!
Üniversite karıştı! 30 kişi gözaltında!
Erdoğan Bayraktar'ın mal varlığı hakkında çarpıcı rapor
Zaman'da Ekrem Dumanlı mitingi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 14 Aralık açıklaması
Kızını evde o halde yakalayınca
Yorumlar 20 yorum