HABER /  AK PARTİ

Efkan Ala'dan yeni anayasa vurgusu

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, yeni Türkiye için yeni anayasanın şart olduğunu söyledi. Ala, Türkiye'nin her alanda büyüdüğünü, her alanda geliştiğini kaydetti.

Eski İçişleri Bakanı AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, Türkiye'nin eski sistemden bir alacağı olmadığını söyleyerek, yeni hedefler içi yeni Türkiye'nin inşa edilmesi gerektiğini kaydetti. Ala, yeni Türkiye için yeni anayasanın şart olduğunu söyledi.

Ala, Erdemli Yöneticileri Akademisince (EYAD) Atatürk Lisesinde düzenlenen "Yeni Türkiye Konferansı"nda yaptığı konuşmada, kalkınmanın her alanda gelişme ve iyileşmeyi ifade ettiğini söyledi.

YENİ ANAYASA İLE YENİ SİSTEM

Mevcut sistemi revize edip zorlayarak, krizleri fırsata dönüştürerek, çıkartılan engelleri bir bir aşarak şu anki noktaya gelindiğini belirten Ala, sıçrama yapmak için "siyasi otobanlar" yapılması gerektiğini ifade etti. Ala, "siyasi otobanlar" arasında yeni anayasanın bulunduğuna işaret ederek, yeni anayasa ile sistemin yeniden kurgulanması gerektiğini söyledi.

Çok sayıda işin başarıldığını vurgulayan Ala, başarılan işlerin çoğunun konulan engellerin aşılarak gerçekleştirildiğine dikkati çekti.

"ALACAĞIMIZ YOLUN UCU GÖZÜKMÜYOR"

Ala, krizlerin iyi yönetildiğini, başarıyı yönetmenin ise bazen krizi yönetmekten daha zor olduğunu, şimdi başarıyı yönetme aşamasına gelindiğini kaydetti.

Önemli işlere imza atıldığının altını çizen Ala, şöyle devam etti:

"İleriye baktığımızda alacak yolumuz o kadar fazla ki ucu gözükmüyor. O bakımdan çok hızlı yürümeliyiz, çok hızlı mesafe kat etmeliyiz. Bunun adresi de sistem değişikliğiyle yapılabilecek reform hareketidir ki yeni Türkiye bunları başarabilsin. Eski sistemle bizim alacağımız bir yol yoktur. Yeni hedeflere varabilmemiz için yeni Türkiye'yi mutlaka inşa etmeliyiz. Bunun yolu da yeni bir anayasayla idari sistemle ekonomik anlayışla sosyal yargının daha da iyileştirilmesi anlayışıyla mümkündür. Yeni bir sivil toplum anlayışıyla mümkündür ve hem sivil toplum hem kamu sektörü hem de özel sektör bu yeni Türkiye anlayışıyla yeniden formatlanarak yoluna devam etmelidir."

ÖNCEKİ HABERLER
Rejim güçleri Türkmendağı'ndan püskürtüldü
Grup Yorum üyelerinin hepsi için aynı karar!
Hırsızlık zanlısı 15 dakikada yakaladı
İbadi'den Telafer ve Haşdi Şabi açıklaması
Almanya Türkiye'ye nota verdi!
İBB burs 2019 başvuruları son gün ne zaman başvuru formu
Yorumlar