BIST 9.735
DOLAR 32,53
EURO 34,81
ALTIN 2.433,37
HABER /  GÜNCEL

Edirne'de bugün okullar tatil mi valilik kar tatili açıklaması

EDİRNE'de günlerdir beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı ve kısa sürede yurdu etkisi altına aldı.Meteoroloji Edirne hava durumu tahminlerine göre kar yağışı devam edecek. Peki bugün yani 29 Kasım perşembe günü Edirne'de okullar tatil mi, Edirne Valiliği son açıklamasına göre Edirne'de bazı okullar tatil edildi.

Abone ol

EDİRNE'de hangi okullar tatil edildi, Edirne Valiliği bugün yani 29 Kasım perşembe günü tatil olan illeri açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, yoğun sağanaktan dolayı ulaşımda ve binalarında sorun yaşanan okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.

Edirne’de 29 ve 30 Kasım tarihlerinde eğitime ara verilen okullar şunlar:

"Özel Edirne Sınav Temel Lisesi, Özel Edirne Bahçeşehir İlkokulu, Ortaokulu ve Fen Lisesi, Özel Filiz İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi, Özel Edirne Safir İlkokulu, Ortaokulu, Anadolu Lisesi, Özel Yaren Anaokulu."

Edirne hava durumu fena, kar yağışı akşam saatlerinde başladı ve kenti kısa sürede beyaza bürüdü. Peki bugün yani 29 kasım perşembe günü Edirne'de tüm ilçelerde okullar tatil olur mu, gözler tatil açıklaması için Edirne Valiliği'ne çevrildi fakat şu ana kadar yukarıda açıklanan okullar dışında resmi bir ağızdan gelen tatil açıklaması yok. 

Meteoroloji’nin Edirne için bu akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur uyarısı sonrası, kent merkezinde sulu kar yağışı başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, akşam saatlerinden itibaren Trakya’da karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğini duyurmuştu. Edirne’de, akşam saatleri itibariyle yer yer devam eden sağanak yağışı yerini, karla karışık yağmura bıraktı.

Yapılan açıklamada, akşam saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetlenmesi ve ani sıcaklık düşüşüyle birlikte Trakya’da (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın iç kesimlerinde) karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği bildirildi.

Kar yağışının aralıklarla cuma günü sabah saatlerine kadar etkili olacağı tahmin edilirken, vatandaşlar soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (buzlanma, don olayı ve kara yollarında meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.