HABER /  GÜNCEL

EBA öğretmen DYK başvuru yapma MEBBİS şifresi ile giriş

EBA öğretmen başvuru işlemleri e-kurs sayfasında MEBBİS şifresi ile alınmaya başladı. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında (DYK) eğitimci olarak görev almak isteyen Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri 16 Eylül pazar gününe kadar başvuru yapabilecek. EBA DYK başvurusu yapma sayfası ve bilgileri haberimizde.

EBA öğretmen DYK başvurusu yapma işlemleri 10 Eylül'de başladı. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında (DYK) eğitimci olarak görev almak isteyen Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri 16 Eylül pazar gününe kadar başvuru yapabilecekler. e kurs üzerinden alınacak başvurular için öğretmenlerin MEBBİS şifresi olması şart. EBA başvuruları, ODSGM ve Eğitim Bilişim Ağı üzerinde yer alan E-kurs ekranından gerçekleştirilebilecek.

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN NE ZAMAN: EBA öğretmen başvurusu, 10 Eylül sabah saatleri itibariyle bakanlığın belirttiği modüller üzerinden alınmaya başlanacak. 16 Eylül tarihine kadar devam edecek olan EBA öğretmen başvurusu için MEBBİS şifresi şart olacak. Verilecek kurslarda görev almak için yapılacak olan EBA başvurusunu kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler gerçekleştirebilecek. İşte, tüm adımlarıyla EBA başvurusu ve detaylı bilgiler

ODSGM ÜZERİNDEN BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

EBA ÖĞRETMEN BAŞVURUSU NASIL YAPILIR: Milli Eğitim Bakanlığı'nın vereceği Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında başvuru işlemlerini gerçekleştirecek olan öğretmenler, bu işlemleri MEBBİS ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfaları üzerinden gerçekleştirebilecek.

Öğretmenler, branşları kapsamında okutabilecekleri dersler için kurs başvurusu yapabilecek. Ayrıca öğretmenler, atama branşları ile okutabilecekleri farklı branşlara da başvuruda bulunabilecek.

Görevlendirme kayıtlarında yer alan üç kurs merkezine kadar tercih yapabilecek olan öğretmenler, dilerlerse “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” seçeneğini işaretleyerek, ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunabilecek.

DYK'larda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler. Bu öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, sistemden alacakları ilgili evrakı il/ilçe komisyonuna ulaştırır.

Kurslarda görev alacak öğretmenlerin belirlenmesi, e-kurs modülü üzerinden kurs merkezi müdürü tarafından öncelikle o kursa başvuru yapan kadrolu ya da sözleşmeli öğretmenler arasından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar gözetilerek yapılacak.

İhtiyaç olması hâlinde, komisyon tarafından başvuruları onaylanan ücretli öğretmenler ders ücreti karşılığında görevlendirilecek. Görevlendirme işlemi yapılmadan önce başvuran öğretmenlerin gerekli belgeleri alınarak değerlendirilecek. Başvuru esnasında sisteme girdiği bilgileri belgelendiremeyen ücretli öğretmenlere görev verilemeyecek.

Her üç tercihinde de görev alamayan ya da girebilecekleri azami ders saatini doldurmayan öğretmenler “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretlemişler ise ilçe millî eğitim müdürlüklerince ihtiyacı olan diğer kurs merkezlerinde görevlendirilebilecekler.

ÖNCEKİ HABERLER
İran'ın hedefindeki muhalif Kürt gruplar! İsrail ve ABD...
Sosyal medya için özel mahkemeler kuruluyor!
Meteorolojinin saatlik hava tahminine bakın! Üsküdar sular içinde
AÖF ikinci üniversite kayıt yapma sayfası Anadolu Üniversitesi ekran girişi
Türkiye'den ABD'nin kararına sert tepki!
Hac kayıt tarihleri 2019 bitiyor Diyanet yeni uyarıyı yaptı
Yorumlar