BIST 4.186
DOLAR 18,83
EURO 20,22
ALTIN 1.137,88
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

EBA kurs kayıt açma ekranı öğrenci giriş sayfası

EBA kurs kayıtları başladı. 2. eğitim döneminin başlaması ile birlikte öğrenci ve veliler online eğitim Eba kurs kayıtlarını araştırmaya başladı. Dışarıda, evde okulda 7/24 aktif olabileceğiniz eğitime destek programı eba e kurs kayıtları nasıl olur, kimler EBA kurs kayd yaptırabilir, eba kurs kaydı açtırmak ücretli mi soruları akıllara takıldı. Eba kurs 2. dönem dersleri 3 Mart'ta başlayacak.

Abone ol

EBA kurs 2018 kayıtları başladı son başvuru tarihi ise 18 Şubat Pazar. Milyonlarca öğrenci internet üzerinden EBA kurs kaydı yapmak için araştırmalarını sürdürüyor. Öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatını teknoloji ile birleştiren ve olanakları artıran EBA kurs kaydı hakkında birçok soru işareti var. Peki EBA kurs kaydı nasıl yapılır? EBA kurs kayıt işlemleri ne zaman sona erecek? İşte ayrıntılar…

EBA GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

EBA KURS KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK: EBA kurs kayıtları için başvurular 7 – 18 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak ve ikinci dönem dersleri 3 Mart’ta başlayacak. Onun haricinde yaz dönemi kurslarının başvuruları 18 – 24 Haziran 2018 tarihleri arasına alınacak ve dersler 2 Temmuz’da başlayacak.,

EBA GİRİŞ NASIL YAPILIR: EBA sistemine giriş, http://www.eba.gov.tr/ adresi üzerinden yapılır. Belirtilen internet adresinde üst menüde sol tarafta yer alan “EBA DERS” sekmesine tıklayın. Daha sonra açılan pencerede e-Devlet bilgileri, Mebbis bilgileri, öğrenci bilgileri, açık öğretim bilgileri ve EBAKOD ile giriş yapılabilir.

EBA KURS BAŞVURU KİMLER YAPABİLİR: EBA kurs kayıt başvurularını yapmak isteyen öğrenciler kimlerin başvuru yapabileceğini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel ortaokullar, ortaöğretim okulları, özel okullar ve açık öğretim öğrencileri EBA kurs kayıtlarını yapabilir. Örgün eğitim gören öğrencilerin kurs kayıtlarını yapabilmeleri için bağlı oldukları okullardan şifrelerini almaları gerekiyor. Özel öğretim öğrencileri bulundukları ilçedeki kurs merkezinden e-Kurs şifresi alarak başvurularını gerçekleştirebilir. Açıköğretim öğrencileri ise halk eğitim merkezlerinden e-Kurs şifrelerini alabilir ve kurs kayıtlarını yapabilir.