HABER /  GÜNCEL

e okul VBS girişi LGS lise 3. nakil yapma sayfası

e okul sistemi üzerinden lise 3. nakil başvuruları alınmaya başladı. Liseye yerleştirmeye esas 3. nakil dönemi 31 Ağustos'a kadar devam edecek. Öğrenciler başvurularını e-Okul üzerinden ya da herhangi bir okuldan yapabilecek. İşte e-Okul VBS ekranı ve LGS nakil başvuruları detayları

e okul VBS sistemi giriş lise 3. nakil başvurusu yapma işlemi başladı. Öğrenciler 31 Ağustos'a kadar başvurularını e-Okul ya da okullardan gerçekleştirebilecek. Peki e okul üzerinden lise 3. nakil başvuruları nasıl yapılacak, 3. nakil başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB tarafından liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler, yerleştirmeye esas üçüncü nakil dönemi tercihlerini bugünden itibaren 31 Ağustos'a kadar yapabilecek.

Tercihler, öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulunun müdürlüğünden yapılabilecek. Yapılan tercihler ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

Tercih işlemleri, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerine göre yapılacak. Yerleştirmeye esas üçüncü nakil tercih sonuçları 3 Eylül'de ilan edilecek.

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmede dördüncü ve son nakil dönemi tercihleri ise 3-6 Eylül'de alınacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Gelinim Mutfakta Reyhan kimdir Fatma hanımı çileden çıkardı
Ünlü oyuncu bisikletiyle kaza geçirdi
Merkel'den büyük gaf! İnstagram'dan paylaştı olay oldu
İngiliz yıldız Billie Faiers'den Ibiza’da tulum şov
Fatma Şahin: İşimiz gücümüz Gaziantep
28 Ekim öğleden sonra liseler tatil mi yarım gün mü tatil?
Yorumlar