BIST 7.855
DOLAR 28,93
EURO 31,18
ALTIN 1.885,63
HABER /  GÜNCEL

E okul vbs giriş takdir ve teşekkür hesaplama

E okul vbs giriş takdir ve teşekkür hesaplama nasıl yapılır 2019 sorusu soruluyor. Okulların kapanmasına sayılı günler kala binlerce öğrenci e okula girerek notlarını hesaplıyor. E okul vbs giriş yaparak hem notlarınızı öğrenebilir hem de takdir ya da teşekkür alıp almadığınıza bakabilirsiniz.

Abone ol

18 Ocak Cuma 2019 tarihinde okullar yarı yıl tatiline girecek. Yoğun sınav döneminin ardından öğrenciler 15 günlük tatili beklemeye başladı. Öğrenciler merakla not ortalamasını merak ediyor. Peki e okul sistemine giriş nasıl yapılır notlara nereden bakılacak? İşte e-Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi ile ilgili merak edilenler...

e OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR? :  e-Okul sistemi MEB'in uygulamasıdır. e-Okul'da öğrencinin not bilgisi, devamsızlık bilgisi vb. bilgiler bulunmaktadır. e-Okul sistemine giriş yapabilmek için e okul MEB adresini açın. Açılan pencerede sağ tarafta yer alan Veli Bilgilendirme Sistemine öğrenci T.C. Kimlik Numarası ve okul numarasını girin. Daha sonra sol tarafta "Öğrenci Bilgileri" sekmesinin içinde yer alan "Not Bilgisi" alanına tıklayın. Gelen sayfada öğrencinin dönem not bilgisini görebilirsiniz.

e OKUL İLE TAKDİR-TEŞEKKÜR HESAPLAMA : E-Okul ile öğrenciler tarafından takdir-teşekkür hesaplama işlemi yapılabilir. Takdir-teşekkür hesaplaması için, öğrencinin yıl sonu başarı puanı gereklidir. Yıl sonu başarı puanı, öğrencinin tüm ders notlarının öğretmenler tarafından sisteme yüklenmesi sonucunda oluşur.

Yıl sonu başarı puanı; 70,00 - 84,99 puan aralığında olan öğrenciler teşekkür belgesi 85,00 - 100 puan aralığında olan öğrenciler de takdir belgesi almaya hak kazanır.


E okul vbs sistemi için buraya tıklayın