BIST 1.377
DOLAR 8,08
EURO 9,75
ALTIN 460,44
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Dünyaca ünlü yönetmene 3.kez cinsel istismar suçlaması

Polonya asıllı Fransız yönetmen Roman Polanski, üçüncü kez cinsel istismarla suçlanıyor. Roman Polanski daha önce 1978 yılında 13 yaşında bir kızla cinsel ilişkiye girdiğini kabul etmiş, 2010 yılında ise yine cinsel istismarla suçlanmıştı.

Abone ol

Polonya asıllı Fransız yönetmen Roman Polanski, üçüncü kez cinsel istismarla suçlanıyor. Roman Polanski daha önce 1978 yılında 13 yaşında bir kızla cinsel ilişkiye girdiğini kabul etmiş, 2010 yılında ise yine cinsel istismarla suçlanmıştı.

'Rosemary's Baby', 'Chinatown' ve 'The Pianist' gibi filmlerin Polonya asıllı yönetmeni Roman Polanski, Samantha Geimer ve Charlotte Lewis'in ardından, bu kez Robin adlı bir kadın tarafından cinsel istismarla suçlandı. 

ABD'nin Los Angeles şehrinde basına açık bir kofneransta hazırlamış olduğu metni okuyan Robin, ünlü yönetmenin 1973 yılında, kendisi 16 yaşındayken tacizde bulunudğunu söyledi: 'Bu olaydan bir gün sonra, bir arkadaşıma bay Polanski'nin bana böyle bir şey yaptığını anlattım. Bu istisna haricinde kimseye bir şey anlatmadım çünkü babamın bunu öğrenmesini ve ömür boyu hapse girmesine neden olacak bir şey yapmasını istemiyordum.'

Robin, Polanski'nin 13 yaşındayken tecavüz etmiş olmakla suçlandığı Samantha Geimer'ı kastederek "Samantha ve tüm dünya bilmelidir ki, o (Samantha) Polanski tarafından istismar edilen tek çocuk değildi. (…) Ben bu olayı geride bırakabilmiş değilim ve Roman Polanski'nin, Samantha Geimer'a karşı işlemiş olduğu suçtan ötürü sorumlu tutulması gerektiğine kesinlikle inanıyorum" diye konuştu.  

FRANSA'YA KAÇMIŞTI 

Polanski, 1978 yılında Samantha Geimer isimli kadına, Geimer 13 yaşındayken tecavüz etmiş olduğu suçlamasıyla ABD'de mahkemeye verilmişti. Avukatının yalnızca 7 hafta hapis yatacağı konusunda kendisine güvence vermesinin ardından iddiaları kabul eden Polanski, 42 gün ceza evinde yatmış daha sonra serbest bırakılmıştı. Davanın yeniden açılması üzerine Polanski uzun üre hapis yatmaktan korkmuş ve ABD'den kaçarak Fransa'ya iltica etmiş, bu ülkenin vatandaşlığını almıştı. ABD'nin, hakkındaki iade talebi Polonya, Fransa ve İsviçre tarafından reddedilen Polanski'nin 188 ülkeye giriş yasağı bulunuyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan Yıldırım: 'Görevi FETÖ'cülere devrettiler'
Minik Alperen kreş servisinde boğularak ölmüş
Almanya'dan Türkiye'ye Adil Öksüz cevabı
Tartıştığı sevgilisini kamyonetle ezen kişi gözaltına alındı!
Başbakan Yıldırım: Bundan sonra depremler batıda olacak
65 yıllık evli çift ele ele ölümü tercih etti!
Silivri Cezaevi karıştı: Haberci kuş yakalandı!
İstanbul'da kaç bina yıkılma tehlikesi altında?
ABD'den 4 ülkeye çağrı: İpleri koparın!
Operasyondaki askerlerin üzerine yıldırım düştü
Yorumlar