YAZARLAR

Dünya iki manyaktan daha masumdur

Karşı taraflar dediğim Deli Tramp ve Tilki Putin, ikisinin de ipiyle kuyuya inilmez ama Türkiye’nin evi maalesef iki mahallenin tam ortasında.

Beklide kıymetini bilmeli bu günlerin, yarının ne getireceğinibilmeden, evdeki huzurun, işindeki bereketin, etrafındaki seniseven ve hala sevdiklerinle beraberken, küçük dertlenme lerin,almak isteyip de, aldıklarının heyecanı nı.

Sırada beklerken, yoğun trafikte millete lafyetiştirirken,sen,ben acaba değişim rüzgarlarının estiği hattainsanların çıldırdığı, kan ve gözyaşıyla kavrulmuş topraklarınçocukları mı olacağız?

Dünya yeniden güncellenmeye çalışılıyor, bu güncelleme ilehayatımızın akışı şekli değiştirilmek üzere.

Hani pahalı akıllı telefonlara verilen yeni özellik ve yenigüncellemeler nasıl bize yeni bir telefon ve kabarık bir faturaolarak geliyor sa, Korkarım ki ayar yapmaya çalışan kendinidünyanın efendisi sananlar herkese kalabalık bir hesap çıkarmışdurumdalar.

Dünya o kadar büyük ki hepimize yer var,herkesi doyurur desek demaalesef insan oğlunun midesi doymuyor, istekleri bitmiyor, tümnimetler dünyayı kendi evi sananlara, dışında kalanlar onlarınkölesi.

Malum uzun zamandır bir gerilim var dünyanın her yanında, ABD,ile Rusya arasında, görünen sanki bu olsa da, batıyla orta doğununsavaşı bitimine yakın, Batının yeni savaşı, batı ile doğudur.

ABD ve Rusya üzerinden yürütülen savaş üçüncü dünya savaşının önprovalarıdır ki, aslında herkes tarafını seçmiş, sadecetarafsızların tarafı belli değildir.

Savaş meydanı dünya,bahanesi Suriye dir.

Tarafsız gibi görünen iki ülke vardır. Biri Türkiye diğeriJaponya’dır.

Zorla taraf edilmeye çalışılan Türkiye 15 temmuzda benbağımsızım dedi, dedi ancak ben şu taraftayım hala demedi.

Japonya etliye sütlüye karışmam modunda görünse de Hiroşima’nınacısı hala içlerinde ve yaralarını hiç iyileştirmedi, acıları heptaze saklamak için doğan her Japon’a önce bu acıyı öğrettiler.Bence intikam alma dan da asla yara kabuk bağlamayacak.

Aslında 15 temmuzda bizim için büyük bir yaradır, ihanet vehainlik dolu. Her ne kadar üstümüze alınmasak ta, memleketin varolma ya da yok olma meselesidir, bıçak sırtında gidilip gelindiğitarihi bir depremdir.ve bunun mimarı dost müttefik ve yersenstratejik ortağımız ABD dir ve onun uzantısı köpekleridir.

Şimdi ne olacak,gün gelip ufukta savaş çıktığında Türkiye hangimevzide kendine can bulacak.

Sorun şu ki kavgalı tarafların bir davası var, oda: dünyayahâkim olmak, kaynakları hoyratça kullanma özgürlüğüne sahip olmak.İşte bu ödül için yaşananlar, klasik mahalle kavgası ağzındabaşlayan dünya savaşının provasıdır.

Türkiye iki mahalle arasında bıyıkları az önce terlemiş, yeniyeni kim olduğunun farkında eski mahalle muhtarının varisi civangenç delikanlıdır. Sadece yumurta topuk ayakkabısı,tesbihi, belindekaması birde kaytan bıyıkları yok,farkında olmasa da tarihten gelengenetik bir miras,doğuştan liderlik özelliği var.

Gel gelelim ki karşı taraf lar da her türlü silah var, hile,hurda, alçaklık kol geziyor,

İki ayrı iki mahallenin iki manyağı ara sıra Türkiye’nin sırtınısıvazlayıp, çaktırmadan sırtına sırtına vursa da , genç delikanlıher seferinde başını iki yana sallayıp ya sabır çekip, herseferinde belaya bulaşmamayı başarıyor.

Karşı taraflar dediğim deli Tramp ve tilki Putin, ikisinin deipiyle kuyuya inilmez ama Türkiye’nin evi maalesef iki mahallenintam ortasında.

Putin  az şeytan değil, dağılan Sovyetler birliğindenbaşını her kaldıran ülkenin başına çorap örmekte çok maharetli

Tramp ve ahalisi de, kendinden olmayanı köle zanneden, sömürgecizihniyetin temsilcileri.

Türkiye civan delikanlısının hısım akrabası çok ama onlardakendi derdiyle cebelleşiyor, kendi başına değil birinin adamıolarak ancak hayat da kalıyor,

Ah işte ABD ve Rusya’nın etrafındaki ülkeler kendi taraflarını iilan ederken, çıksa bu akrabalardan birkaçı, bizde Türkiye’ninyanındayız, o ne derse ve neredeyse oradayız bir diyebilse, işte ozaman dünya iki kutuplu değil, üç kutuplu yaşamayı öğrenir,

Eminim ki üçüncü kutba girenler de çok olacaktır.

o zaman iki manyak bir birine posta koyarken hep üçüncü gücündurduğu yeri hesaba katmak zorunda kalacaktır.

Dünya ikiden büyüktür

Dünyanın üçüncü denge kutbuna ihtiyacı vardır, bu denge gücü ikimanyak kavga ederken diğerlerinin bu kavgaya katılma mecburiyetinide ortadan kaldıracaktır.

Türkiye ne yapacak bilemiyorum, ancak aklı karışık, çok hesapyapmak zorunda, topluyor çıkarıyor, sorunun cevabı çıkmıyor.

Bence en stratejik yaklaşımı dengeleri değiştirebilecektaraflarıyla kenarda beklemek olmalı, kazananı olmayacak bukavganın kazananı olmaktır.

Tüm Türki cumhuriyetleri, balkanlar, Pakistan ve havarisiTürkiye’nin yanın da ayrı bir kutup oluşturup,

Çıkın lan kavganızı dışarıda yapın, etrafı da dağıtmayandiyebilseler…içinde Müslüman ülkelerin çoğunlukta olduğu üçüncü güçolarak…

Bence de saçma bir hayal oldu….

O zaman tek seçenek kalıyor, çok güçlü bir Türkiye lazım, onu daçoğalttığınız imam hatipler de Deist yetiştirerek değil, meslekliselerinde ve üniversitelerde bilimsel çağdaş eğitimlesağlayabilirsiniz.

Dünyanın en kötü eğitim sistemine sahip olup birde, güçlü ülkeolmaya kalkarsanız gülünç olursunuz.

Allah dünyanın yardımcısı olsun. Bugün olmasa da taraflarbirbirine hava atsa da, bir gün bu manyaklar birbirine dalacak,işte o gün güçlü olmak için tek çare çalışmak.

Yorumlar7 yorum