BIST 1.330
DOLAR 8,17
EURO 9,84
ALTIN 472,15
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

Dört alanda ÖYP sonuçları açıklandı

Akademik personel seçimi için yapılan Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) sonuçları açıklandı. Adayların 12-19 Ekim tarihleri arasında kazandıkları üniversitelere başvurmaları gerekiyor.

Abone ol

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında rehberlik ve psikolojik danışmanlık, felsefe ile psikoloji bölümlerine yapılan araştırma görevlisi yerleştirme sonuçları açıklandı.

YÖK'ün internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, söz konusu alanlardaki yerleştirme işlemi sonuçlarına atamaların yapılabilmesi için 12 Ekim-19 Ekim 2015 tarihlerinde adayların kazandığı üniversiteye başvurması gerekiyor.

Sınavı kazananların, lisans diplomasının aslı veya noter tasdikli örneği, lisans mezuniyetine ilişkin transkriptin aslı, yerleştirmeyi esas beyan edilen ALES sonuç belgesi, ALES'ten muaf olunması halinde doktora eğitiminin tamamladığına dair ya da öğretim elemanı olarak çalışıldığına dair belge, yerleştirmeye esas beyan edilen yabancı dil sınav sonuç belgesi, 12 adet fotoğraf ve araştırma görevlisi olarak çalışmalarına engel bir durum olmadığına dair sağlık raporuyla başvurularını gerçekleştirmesi gerekiyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na yürümek istediler...
O ilçede yeniden sokağa çıkma yasağı!
Rusya'da Ankara'ya eş zamanlı barış mesajları!
Tokat'ta korkutan deprem!
Mahkemeden Bülent Keneş için şok karar!
Doktor 'Tayyip Erdoğan'ı tedavi etmedi
Dolar ve çeyrek altın fiyatları ne kadar düştü mü?
Ormanlık alanda bu halde bulundu
ABD'den flaş Suriye kararı sona erdi!
Sınıfta soyunan öğretmen olay yarattı
Yorumlar