HABER /  GÜNCEL

Dolmuşlarda tatil günü öğrenci indirimi var mı şikayetçi oldular

İSTANBUL Gaziosmanpaşa'da dün minibüse binen iki 9'uncu sınıf öğrencisi, yılbaşı nedeniyle okulların tatil olduğunu söyleyerek tam ücret isteyen şoför tarafından araçtan indirildi. Ögrenciler 153'ü arayarak şoförden sikayetçi oldu.

GAZİOSMANPAŞA'nın Küçükköy semtinde dün saat 13.00 sıralarında okulları yılbaşı nedeniyle tatil olan lise 1'inci sınıf ögrencileri A.K. ile S.C.Y., Bayrampaşa'daki AVM'ye gitmek için meydandaki minibüs durağına gitti. Burada gelen 34 M 1813 plakalı minibüse binen iki arkadaş, öğrenci ücreti olan 1.25 lirayı uzattı.

BUGÜN TATİL TAM ÜCRET VERECEKSİNİZ... Ancak sürücü, 'bugün tatil tam ücret vereceksiniz 'dedi. Şaşıran öğrenciler, paralarını geri isterken, sürücü de kızarak araçtan inmelerini söyledi. Araçtan inen öğrenciler, plakasını aldıkları minibüsün şoförünü İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 153 Beyaz Masa hattına bildirdi.

BAŞKA MİNÜBÜS ÖĞRENCİ ÜCRETİ ALDI... Ardından iki arkadaş kısa süre sonra gelen aynı hattaki minibüse binip, öğrenci ücreti ödeyerek AVM'ye gitti. Ögrenciler, kendilerine kaba davranıp, araçtan indiren ve tam ücret isteyen sürücünün uyarılması gerektiğini düşündükleri için şikayetçi olduklarını söylerken, belediye yetkilileri, şoförün söylediği gibi öğrencilerden tatil günü tam ücret alınması gibi bir durumun olmadığını, şikayetle ilgili gerekli incelemenin yapılacağını kaydetti.

ÖNCEKİ HABERLER
2019'da Boğa burcunu neler bekliyor? Hande Kazanova yıllık burç yorumları
Hac kayıt parası 2019 ne kadar hangi bankaya yatacak?
Bafetimbi Gomis: Galatasaray'a dönmek istiyorum
Kar üzerinde drift çılgınlığı saniye saniye kaydedildi
Abdurahman Dilipak'tan ilginç iddia! Aramızda dolaşıyorlar dedi ve...
Kreş yardımı için başvuru şartları neler TC ile başvuru ekranı
Yorumlar 1 yorum