HABER /  POLİTİKA

Doğu Perinçek'ten ilginç Kobani iddiası

İşçi Parti Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK'nın Kobani'de bozguna uğradığını öne sürerek, "Artık Türkiye’nin bölünme sürecinin sonuna geldik” dedi.

İşçi Parti Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK’nın Kobani'de bozguna uğradığını, savaşmadığını, savaştan kaçtığını öne sürerek, “PKK’nın Kürdistan kurma iddiası, ‘Ben buraları yönetirim’ iddiası yerle bir oldu. Artık Türkiye’nin bölünme sürecinin sonuna geldik” dedi.

BÖLÜNME SÜRECİNİN SONUNA GELİNDİ

Perinçek, gündemdeki konuları değerlendirmek üzere İzmir'deki Karaca Otel’de bir basın toplantısı düzenledi. Burada ilginç açıklamalar yapan Perinçek, Türkiye’nin bölünme sürecinin sonuna gelindiğini ifade ederek, “Türkiye’de birlik süreci başlamıştır. ABD, Suriye’de yenildi. Suriye devleti ve halkı, ABD’nin Suriye’yi bölme girişimini bozguna uğrattı. Bu çok önemli bir gelişme. Suriye’nin zaferi, Türkiye’nin zaferi oldu, çünkü Suriye bölünseydi Türkiye’de Diyarbakır’ın da o Kürt koridoru dedikleri İsrail koridoruna katılması tehdidi güncelleşecekti.

Suriye’nin başarısının ardından ABD, ikinci yenilgisini Ayn El Arap’ta aldı. Ayn El Arap diyoruz, oranın adı Ayn El Arap. Suriye toprağı ve adı Ayn El Arap. Kimileri de Kobani diyor. Kobani’de ABD ve piyonları yenildi. Orada bir piyon savaşı oldu. Böylece ABD’nin bizim güneyimizde, Suriye’nin kuzeyinde Barzanistan'ı, yani Kuzey Irak’taki ABD’nin silahlı saldırısıyla kurulan Barzani topraklarını Doğu Akdeniz’e bağlamak için adı Kürt koridoru denen ikinci İsrail koridoru planı da yerle bir oldu” dedi.

KÜRDİSTAN KURMA İDDİASI YERLE BİR OLDU

Bu ortamda Türkiye’nin birlik sürecinin başladığını söyleyen Perinçek, son zamanlarda Türkiye’de PKK’nın yakan yıkan eylemleri olduğunu hatırlattı. PKK’nın Kobani’de yenilince, dağılınca, bozguna uğrayınca Türkiye’de dükkanları yakmaya başladığını belirterek, “Kimin dükkanını yaktı? Esnafımızın, insanımızın, milletimizin dükkanını yaktı. Ben bayramda Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin’deydim. Oralarda birlik eğilimi yükseliyor.

PKK’nın hayalleri ve iddiaları yıkıldı. Güya işte silahlı kuvveti vardı, bu silahlı kuvvetle bir Kürdistan, ikinci İsrail yaratacaklardı ama şimdi gördük, o silahlı kuvvetler savaşamıyor, dövüşemiyor, kaçıyor. Savaştan kaçıyor ve tekrar ona, ‘Dönün, savaşın’ dedikleri zaman da dönemiyor. PKK’nın Kürdistan kurma iddiası, bölgesel özerklik iddiası, ‘Ben buraları yönetirim, hükmederim’ iddiaları yerle bir oldu” dedi.

Yorumlar 18 yorum