BIST 1.431
DOLAR 8,51
EURO 10,32
ALTIN 509,06
HABER /  EKONOMİ

Doğalgazda önemli değişiklik! Resmi Gazete'de yayımlandı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından, resmi veya özel şirketlerin doğal gaz piyasasında iç tesisat ve servis hatları sertifikası vermelerine imkân tanıyan ‘yetki belgesi’ uygulamasında başlangıç tarihi 1 Ocak 2024'e ertelendi.

Abone ol

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) ‘Doğal gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’i Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, resmi veya özel şirketlerin Enerji Piyasası Düzenleme Kurulundan yetki belgesi alarak iç tesisat ve servis hatları sertifikası vermelerine imkân tanıyacak uygulamanın başlangıç tarihi 1 Ocak 2019'dan 1 Ocak 2024'e ertelendi.

Doğal Gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliği, doğal gaz piyasasında iç tesisat ve servis hatları ile yapım ve hizmet faaliyetlerini yürüten gerçek veya tüzel kişilere sertifika verilmesi, sertifika kapsamındaki faaliyetlerin yürütülmesi, sertifikaların iptali, sona ermesi, yenilenmesi, tadili ile sertifika ve yetki belgesi sahiplerinin hak ve yükümlülüklerine ilişkin usul ve esasları düzenliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Barcelona'dan Trabzonsporlu genç yıldıza olay tweet
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Abdullah Gül ne yapıyor?
Fenerbahçe bugün kaybederse küme düşme hattına girecek
BİLSEM sınavı ne zaman 2018-2019 MEB sınav takvimi
Türkiye Suriye sınırına ABD gözlem noktası istemediğini iletti
City liderlikten oldu Chelsea zirve yarışını sürdürdü
Doğu Ekspresi güzergahları ilk durak neresi kaç saat sürüyor?
Konya Eskişehir hızlı tren seferleri bilet fiyatı kaç para?
Adana'da korkunç olay! Bekçiler bu halde buldu
Yorumlar 1 yorum