BIST 11.139
DOLAR 33,04
EURO 36,07
ALTIN 2.621,30
HABER /  GÜNCEL

Diyarbakır'da Tahir Elçi'den sonra esrarengiz saldırı!

Öldürüldüğü sırada Tahir Elçi'nin yanında bulunan Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu üyesi avukat Velat Alan’ın bürosundaki çalışma odasının camına kurşun isabet etti.

Abone ol

Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu üyesi avukat Velat Alan’ın bir plazanın 10. katında bulunan bürosundaki çalışma odasının camına kurşun isabet etti. Alan'ın, 28 Kasım'da silahlı saldırıda hayatını kaybeden Tahir Elçi'nin yanında bulunduğu öğrenilirken Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz olayın titizlikle araştırılması talimatını verdi.

Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu üyesi avukat Velat Alan’ın, eşi avukat Gülay Alan ile birlikte kullandığı büroya bugün akşam saatlerinde bir kurşun isabet etti. Bir plazanın 10’uncu katında bulunan hukuk bürosunda avukat Velat Alan’ın kullandığı odanın camından giren kurşun duvara saplandı. Uzmanlar 10’uncu kattaki büronun camından giren kurşunun yorgun mermi olma ihtimalinin düşük olduğunu belirtirken, Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Avukat Velat Alan’ın kurşunun isabet ettiği sırada bürosunda olmadığı öğrenilirken, haber verilen olay yeri inceleme ekibinin de güvenlik nedeniyle ofise yşarın sabah geleceği bildirildi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz da olayın titizlikle araştırılması için yardımcılarına ve polis yetkililerine talimat verdi.

ÖLDÜRÜLDÜĞÜNDE ELÇİ’NİN YANINDAYDI

Avukat Velat Alan’ın, eşi Avukat Gülay Alan ve 2 çocuğu ile birlikte 28 Kasım günü basın açıklaması yaptığı sırada meydana gelen silahlı saldırıda hayatını kaybeden Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin yanında olduğu öğrenildi. Velat Alan’ın Elçi’nin öldürülmesinden sonra bölgede 2 kez yapılan ve saldırıya uğrayan olay yeri inceleme çalışmasına da katıldığı belirtildi.