BIST 1.441
DOLAR 8,55
EURO 10,36
ALTIN 513,62
HABER /  GÜNCEL

Diyarbakır'da neler oluyor? 07.00'den itibaren yasaklandı

DİYARBAKIR'da operasyon hazırlığı yapılıyor. Bu sabah saat 07.00 itibari ile 4 ilçede 43 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İşte Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklama...

Abone ol

DİYARBAKIR'ın Lice, Dicle, Hani ve Kocaköy ilçelerinde PKK terör örgütüne yönelik düzenlenecek operasyon nedeniyle bugün sabah saat 07.00'den itibaren 43 köyde sokağa çıkama yasağı ilan edildi.
Konuyla ilgili Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

"İlimiz Lice, Hani, Kocaköy ve Dicle ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir.

Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Lice İlçesine bağlı olan; Ecemiş Köyü, Birlik Köyü, Şenlik Köyü, Abalı Köyü, Erginköy Köyü, Daralan Köyü, Duruköy Köyü, Çeper Köyü, Güçlü Köyü ve Gökçe Köyü ile Mezraları, Hani İlçesine bağlı olan; Kaledibi Köyü, Topçular Köyü, Çukurköy Köyü, Kuyular Köyü, Abacılar Köyü, Akçayurt Köyü, Yukarıturalı Köyü, Uzunlar Köyü, Serenköy Köyü, Gömeç Köyü, Kalaba Köyü, Kırım Köyü, Yayvan Köyü, Soylu Köyü, Çardaklı Köyü, Sergen Köyü, Okurköy Köyü, Gürbüz Köyü, Anıl Köyü, Süslü Köyü ve Belen Köyü ile Mezraları, Kocaköy İlçesine bağlı olan; Şaklat Köyü, ve Yazıköy Köyü ile mezraları, Dicle İlçesine bağlı olan; Meydanköy Köyü, Sergenli Köyü, Dedeköy Köyü, Bademli Köyü, Döğer Köyü, Arıköy Köyü, Tepe Köyü, Başköy Köyü, Değirmenli Köyü ve Kelekçi Köyü ile Mezralarında) 30 Mayıs 2017 günü saat 07.00'dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır.

Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."

ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'da neler oluyor? Sokağa çıkma yasağı geldi ve...
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Ramazan'da ağız kokusu nasıl önlenir?
Kadir Demirel'in damadı Cemil Yavuz Karanfil'in son paylaşımı
O kurum darbecilerle hareket etseydi iç savaş çıkardı
Eşini görmek için gitti dehşet saçtı
PKK'nın 'sözde özel güç sorumlusu' öldürüldü
Kolombiya açlık tehlikesiyle karşı karşıya!
Seyir halindeyken aracı yanmaya başladı
5 ayda 55 kilo verdi son hali inanılmaz
Yorumlar 1 yorum