BIST 9.565
DOLAR 32,54
EURO 34,88
ALTIN 2.489,65
HABER /  GÜNCEL

Diyarbakır Sur için 1.5 saat süre! Koridor açılacak ve...

DİYARBAKIR Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı 1.5 saatliğine kalkacak. Öğleden sonra saat 15.30'dan saat 17.00'a kadar halka süre verilecek. Bu sürede bölgeden çıkmak isteyenlere de yardım edilecek.

Abone ol

SUR ilçesinde çatışmaların yaşandığı bölgede bulunan halkın saat 15.30-17.00  arası çıkabileceği duyuruldu. Bu süre içinde asker koridor açacak ve çıkmak isteyenlere yardım edecek.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada; “İlçede çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması ve bombalı tuzakların temizlenmesi çalışmalarının sürdürüldüğü ve bu nedenle sokağa çıkma yasaklarının devam ettiği bölgelerde halen sivil vatandaşların bulunduğu” belirtildi. 

1.5 SAAT SÜRE VERİLDİ KORİDOR KURULACAK

Bazı sivil toplum kuruluşlarının, halkın bulundukları bölgeden çıkmak istediğini “iddia ettiği” belirtilen belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

Güvenlik kuvvetlerimiz tarafından 23.02.2016 Salı günü saat 16.00'da güvenlik koridoru oluşturulacağı ve söz konusu bölgeden çıkmak isteyen herkese gerekli her türlü kolaylığın sağlanacağı konusunda basın duyurusu yapılmış, konu yazılı ve görsel basın kuruluşları ve sosyal medya aracılığıyla duyurulmuştur.

Anılan saatte güvenlik kuvvetlerimiz tarafından gerekli tedbirlerin alınmasına ve çıkma taleplerinin beklenmesine rağmen, hiçbir çıkma talebi olmamıştır.

15.30-17.00 SAATLERİ ARASINDA

Sözkonusu bölgede halen sivil vatandaşların bulunduğu ve bu bölgeden çıkmak istediklerinin iletilmesi halinde, güvenlik kuvvetlerimiz tarafından 24.02.2016 Çarşamba günü (bugün) 15.30-17.00 saatleri arasında, bölgeden çıkmaları için her türlü önlem alınacak ve gerekli her türlü kolaylık sağlanacaktır.

TESLİM OLMAK İSTEYENLER DE....

Daha önceki duyurularda belirtildiği gibi teslim olmak isteyen BTÖ mensuplarının can güvenliği devlet güvencesi altındadır. Teslim olanlar adli makamlara teslim edilecektir.”

DİYARBAKIR SUR OPERASYON HARİTASI