BIST 118.399
DOLAR 6,87
EURO 7,79
ALTIN 397,36
HABER /  GÜNCEL

Diyanet'ten mescit raporu

Diyanet İşleri Başkanlığı mescidi bulunmayan illerin tespitini yaptı.

Abone ol

Diyanet İşleri Başkanlığı, dinlenme tesisleri, yol üzeri ve alışveriş merkezlerinde bulunan cami ve mescitleri araştırarak bir rapor haline getirdi. Buna göre 70 ilde dinlenme tesisleri ve yol güzergahında bulunan 2008, 38 ilde de alışveriş merkezlerinde bulunan 181 cami "kullanıma uygun" olarak tespit edildi.

Alışveriş merkezlerinde istenilen vasıfta cami ve mescit bulunmayan iller şu şekilde sıralandı:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt,Bilecik, Bingöl, Burdur, Çanakkale, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Giresun, Hatay, Iğdır, Karaman, Kars, Kırklareli, Kilis, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Tunceli, Van, Yalova, Zonguldak.

"HUZURLU İBADET ORTAMI SAĞLANMALI"
Raporda, "Dinlenme tesisleri ve alış veriş merkezlerinde cami ve mescitlerin açılmasına ve ibadete hazır hale getirilmesine ihtiyaç olduğunun göz ardı edilemeyeceği, konunun kişi, kurum ve kuruluşlara anlatılmasının gerekli olduğu sonucunu ortaya çıkarmaktadır" denildi.

Raporun öneriler bölümünde "Her dinlenme ve tesisi ve alışveriş merkezine bir cami veya mescit kazandırılarak vatandaşlarımızın huzurlu ibadet etmelerine imkan sağlama çalışmalarına devam edilmesi" önerildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ünlü oyuncudan Photoshop itirafı
Penisi küçük diye oğlunu öldürdü!
Müslüm Baba'nın reklam arkadaşı konuştu
Gülen'den Müslüm Baba için taziye
Erdoğan Yunan TV'sine konuştu
Hande Acar kimdir yaşı kaç estetiksiz hali nasıldı?
Yorumlar 5 yorum