BIST 1.376
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 452,82
HABER /  GÜNCEL

Dışişleri Bakanlığı, AP Türkiye Raportörü Piri’yi eleştirdi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri’nin PKK terör örgütüne dair son ifadeleri ve bu ifadelere ilişkin sözlerinin çarpıtıldığı yönündeki açıklamalarına ilişkin, “İkiyüzlülüğün itirafıdır” dedi.

Abone ol

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri’nin PKK ile ilgili açıklamalarının çifte standart ve ikiyüzlülük olarak nitelendirdi. Sözcü Aksoy, Piri gibi bir ismin raportör olmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Hami Aksoy, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri’nin PKK terör örgütüne dair son ifadeleri ve bu ifadelere ilişkin sözlerini değerlendirdi. Bu açıklamaların uzun zamandır Türkiye'nin açıklamaya çalıştığı çifte standart ve ikiyüzlülüğünün itirafı olarak nitelendiren Aksoy, şöyle konuştu:

"Sözkonusu ifadeler Avrupa Parlamentosunun saygınlığına da gölge düşürmektedir. Avrupa güvenliğinin bölünmezliğinin ve terör örgütlerine karşı tereddütsüz işbirliğinin önemini anlayamamış bir şahsiyetin Avrupa Parlamentosu Raportörü olarak görev yapması esef vericidir. Türkiye’ye en büyük tehdit oluşturan terör örgütlerinden birini tehdit olarak görmeyen bir kişinin ülkemizle ilgili raportör olması kabul edilemez.”

Aksoy, “Piri’nin ifadelerinin çarpıtılmış olduğu yönündeki açıklaması ise yetersiz ve esasen tepkimize binaen yapılmış olması dolayısıyla geç kalmış bir çabadır” ifadelerini kullandı.  

TSK'dan Afrin operasyonu açıklaması

CHP'li Eren Erdem'den çirkin sözler! "Kimdir bu it sürüsü?"

ÖNCEKİ HABERLER
31 Ocak kanlı mavi süper ay tutulması ikizler burcu dikkat!
Cumhuriyet savcısına rüşvetten gözaltı
31 Ocak kanlı mavi süper ay tutulması Kova burcu aman dikkat
Görevde yükselme sınavı başvuru parası-Ulaştırma Bakanlığı
Eskişehir Ankara hızlı tren kaç saat durak sayısı
ALES ne zaman 2018 sınav ücreti hangi bankaya
Kadına dayağı önlemek isteyen genç futbolcu öldürüldü
Rus borsasında Türk lirası üzerinden işlem
TSK'dan Afrin operasyonu açıklaması
Mahir Ünal'dan seçim barajı açıklaması
Yorumlar 5 yorum