BIST 4.975
DOLAR 19,02
EURO 20,39
ALTIN 1.211,96
HABER /  MEDYA

Diriliş Ertuğrul 7. bölüm Ertuğrul tuzağa düşüyor

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul bu akşam yeni bölümü ile ekranlarda. 7. bölüm ile seyircisiyle buluşacak dizide Ertuğrul'a çirkin bir tuzak kurulur.

Abone ol

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul bu akşam yeni bölümü ile ekranlarda. 7. bölüm ile seyircisiyle buluşacak dizide Ertuğrul'a çirkin bir tuzak kurulur.

Dizide bu hafta Ertuğrul ve Halime tuzağa düşürülüyor. Sevilen dizinin yeni bölümünde Ertuğrul ve Halime tuzağa düşürülür. Üstelik Halime yaralıdır. 

screen-shot-2015-01-27-at-3.19.26-pm.png

Beğeniyle izlenilen dizinin yeni bölümü 21 Ocak Çarşamba günü yayınlanacak. 

screen-shot-2015-01-27-at-3.19.00-pm.png

6. BÖLÜMDE NELER OLDU?

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul bu akşam 6. yeni bölümü ile ekranlara gelecek. Ertuğrul için yapılan entrikalar devam ediyor. Peki Ertuğrul kendisi ve obası için yapılan bu çirkin tuzaklara düşecek mi?

DİZİNİN KONUSU NE?

13. Yüzyıl… Dünya yeni kudretini arıyordu. Ve Anadolu, emperyallerin kavgaya tutuştuğu bir diyardı. 1071’de Türklerin girdiği bu topraklara şimdi, Haçlılar ve Moğollar da ortak olmak istiyordu.

screen-shot-2015-01-21-at-8.55.33-am.png

Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini arıyordu. İşte bu yangın yerinde, bizim hikayemizin kahramanı Ertuğrul da, 400 çadırlık obasına bir yurt arıyordu. Yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan Kayılar, Ertuğrul’dan acılarına, çilelerine ve yolculuklarına son verecek bir yurt istiyordu. 

screen-shot-2015-01-21-at-8.55.46-am.png

Ertuğrul, göğü çadır, yeri yatak eyleyerek zor bir mücadeleye talip oldu. Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollar onun en büyük düşmanlarıydı. Ertuğrul, ümitlerin tükendiği bir çağda nice zorluğa göğüs gererek, azmi ve sabrı sayesinde düşmanlarını yendi ve Kayı boyuna bir yurt verdi. Bu yurtta üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu kuruldu. Bu muhteşem devletin sırrı da kahramanımız Ertuğrul’un hikayesinde gizliydi.

screen-shot-2015-01-21-at-8.55.38-am.png

Ertuğrul’un, İbn-i Arabi’den aldığı bu sır, onu adım adım hayallerine taşıdı. Ertuğrul, hayallerine giderken aslında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti. Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştirdi. Biz de dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikayesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusuna şahitlik edeceğiz. “Bu mücadelede casuslar, hainler ve şövalyeler; Bu yolculukta entrika, tehlike ve ölüm... Bu hikayede yoldaşlık, fedakarlık, cesaret ve yiğitlik; Bu destanda büyüleyici bir aşk var.


 DİRİLİŞ'TE NELER OLDU?

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç ve Kaan Taşaner’in oynadığı Diriliş "Ertuğrul" dizisinin 4. bölümde neler yaşandı? 

Diriliş yeni bölümde yaşananlar yine izleyenlerinin nefesini kesti. Ertuğrul'un muhteşem planı işlerken hem Süleymanşah hem de Gündoğdu kurtuldu.

Kara Toygar ise Kayılar'a esir düştü. İşte Diriliş 4. bölümde yaşananlar... 

screen-shot-2015-01-06-at-3.30.35-pm.png


TRT 1'de yayınlanan yeni Osmanlı dizisi Diriliş-Ertuğrul'un 4. bölümünde, Haçlı entrikasının kuklası, Selçuklu komutanı Kara Toygar'ın tuzak kurarak rehin aldığı Gündoğdu için Süleyman Şah, bizzat Kara Toygar'ın sarayına giderek Sultan'ın şehzadelerine karşılık oğlunu istedi.

Kara Toygar'ı Haçlılarla işbirliğini açığa çıkarmakla tehdit eden Süleyman Şah, oğlu Gündoğdu'yu kurtardı. Ancak kendisi esir düştü.

Sonrasında da Ertuğrul, Selçuklu şehzadelerine karşı rehin olan babası Süleyman Şah'ı kurtarmak için Kara Toygar'a pusu kurdu.SÜLEYMANŞAH GÜNDOĞDU'YU NASIL KURTARDI?

 Süleyman Şah, bizzat Kara Toygar'ın sarayına giderek Sultan'ın şehzadelerine karşılık oğlunu istedi.